fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Erakoolis toimusid Eesti Vabariigi sünnipäevaaktused

23.02.2016

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel tähistati seda ees ootavat pidulikku päeva aktustega.

1.–4. klassi aktuse teemaks oli Eesti maakonnad. Iga algkooli klass oli loosi teel juba jaanuarikuus valinud ühe või kaks maakonda, klassijuhataja abil nendega tutvunud ning etteaste valmis mõelnud. Aktus algas riigihümniga, millele järgnes mudilaskoori etteaste muusikaõpetaja Anu Oti juhatusel. Lauldi teemakohaselt maakondade laulu.

Eestis on 15 maakonda, kõik omanäolised ja erinevad, nii nagu ka nende tutvustused, mida klassid olid ette valmistanud. Mõni klass oli oma maakonna tutvustuse videolinti võtnud, teised esitasid laulu ja sõnalist osa vaheldumisi, kasutati slaidiprogrammi, mängiti pilli, lauldi rahvalaulu, tantsiti ja isegi räpiti. Iga klass nautis oma esinemist ja pealtvaatajad tunnustasid kaaslasi etteaste lõppedes suure aplausiga. Kui maakonnad läbi käidud, esines mudilaskoor ja vahepalade saatel sai igaüks polkat tantsida.

5.–8. klassi aktusele oli iga klass võtnud teistele klassidele kingiks kaasa endi poolt väljamõeldud etteaste, mis põimus omanäoliseks kontsertaktuseks. Peale hümni võttis sõna ajalooõpetaja Pille Rohtla, meenutades õpilastele Eesti ajaloo erinevaid etappe. Järgnesid klasside eriilmelised esitused, mida kuulati ning vaadati huviga ja mille lõppedes keegi aplausiga kitsi polnud. Klassid olid ette valmistanud laule, värsipõimikuid, kõneldi eesti keelest, tutvustati ennast, esitati mustkunstitrikke, mängiti Kahooti programmis mälumängu ning õpiti tundma erinevate riikide rahvuslinde.

Mõlema aktuse lõppedes tunnustas erakooli direktor Ahto Orav lõppenud õpirakenduste konkursi osalejaid ja võitjat. Auhinnad said üle antud ka inglise keele võistluse võitjatele ja maailmahariduse nädala fotokonkursi osavõtjatele.

Sünnipäevakingitus teeb kõige suuremat headmeelt siis, kui see on ise tehtud ja sellega parasjagu vaeva nähtud. Terve koolipere sai Eesti Vabariigi sünnipäevaaktustel kingitusi, mis olid klasside poolt ette valmistatud, ise välja mõeldud ja teostatud kaasahaaravalt ning suurepäraselt. Palju õnne meile kõigile Eesti sünnipäevaks!

Jalus