fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Erasmus+ õpetajate õpiränne rikastab nii rändajaid kui ka kolleege

22.11.2019

24. oktoobril toimus Audentese erakooli õpetajate vahel taas järjekordne Erasmus+ õpetajate õpirändekogemuste jagamine.

Oma rändeid ja muljeid tutvustasid inglise keele õpetaja Katrin Rüütel ja klassiõpetaja Anu Vananurm.

Katrin Rüütel osales Itaalias koolitusel „The Creative classroom – tools and tips for a language Teacher“, mille raames sai ta häid näpunäiteid keeletunnis kasutamiseks, konkreetseid metoodikaid ning nippe, kuidas ühte või teist asja paremini ning huvitavamalt teha.

Katrin rääkis, et koolitajad rõhutasid korduvalt, kuidas igas tunnis on oluline lapsi kaasata ning nende loomingulisust toetada, sest niiviisi on lapsel kõige parem õppida. Õpetajaid innustati loovuse arendamiseks kasutama erinevaid veebiäppe ja -keskkondi, kuid sama oluline on teha ka „tavalisi asju“, näiteks lihtsalt jutustamist või grupitööd. Sellele lisaks mainiti korduvalt, et õppimisprotsess on tegelikult ka koostöö õpilase ja õpetaja vahel, mis tähendab et mõlemal on oma panus. Koostöö sujumiseks on vahel kasulik arutada teemal, miks me keelt õpime ja ka kuidas seda ka õpilaste meelest parem teha oleks. Katrin tundis, et koolitus oli tema jaoks väga kasulik ja ta on tänulik, et sai võimaluse Erasmuse programmi abiga ennast väljaspool Eestis koolitada.

Anu osales Horvaatias koolitusel nimega „Special Needs in education“. Koolitus andis ülevaate erinevatest erivajadustest ning Anu jagas kolleegidega mõningaid ideid, mis võiksid õpetajatele abiks olla. Õpirändekoolitusel ka teiste riikide õpetajatega kohtudes on näha, kuidas mitmed Euroopa maad seisavad silmitsi samade probleemidega – vähene spetsialistide arv ning tugisüsteemide puudus oli koolitusel igapäevaselt jutuks. Anu jagas kolleegidele infot erinevate internetipõhiste keskkondade kohta, mis nii õpetajat kui ka erivajadusega õpilast õppetöös abistavad ning tutvustas nn ajuvõimlemise (Brain Gym) olulisust laste aju ja mõttetöö aktiveerimisel. Ka Mindfullness ehk eesti keeles Vaikuseminutid aitavad näiteks tähelepanu- ja aktiivsushäire korral lapsel rahuneda ja paremini keskenduda.

Nii Anu Vananurm kui Katrin Rüütel pidasid oluliseks koolitusel loodud kontakte ja koostöövõimalusi koolidega Rootsist, Lätist ja ka Eestist. Koostöö ja teineteise toetamine on õpetajatöös üks olulisemaid tegureid, mis aitab areneda, juurde õppida ning ka tuletada meelde kunagi omandatud võtteid, mida siis oma töös innukalt taas kasutada.

Jalus