fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Erasmus+ rahvusvaheline õpilasvahetusprojekt „Minu tulevikumaailm“ on lõppenud

03.06.2019

20.–23. mail toimus Türgis Ünye linnas, mis asub Musta mere lõunakaldal, projekti „Minu tulevikumaailm“ viimane kohtumine, millest võttis osa neli meie kooli õpetajat. Kohtumise eesmärk
oli tutvuda Türgi koolisüsteemiga, vahetada õpetamis- ja õppimiskogemust, vaadata üle ja analüüsida projekti tulemusi. Kolme tiheda tööpäeva jooksul saime kinnitust, et projekti tegevused (sh kolm õpilasvahetust, tunnikavade koostamine, tagasisideküsitlus, kaks projektikorralduskohtumist) said õigeaegselt ja korrektselt läbi viidud. Rõõm oli tõdeda, et meie partnerkoolid Hispaaniast, Türgist, Norrast ja Itaaliast olid rahul nii projekti üldise korralduse kui ka meie, Eestis toimunud õpilasvahetusega.

Lisaks projekti üldaruande täitmisele jagus aega ka kooliga tutvumiseks: Doğa Koleji ehk Doga Kolledž (doga tähendab türgi keeles loodust) on erakool, mis on üks 123-st samasse koolivõrgustikku kuuluvast koolist ja mille peamised eesmärgid on kasvatada keskkonnateadlikke, teadushimulisi, tervislikke eluviise hindavaid, võõrkeeli valdavaid ning kaasaegseid tehnoloogiaid tundvaid õpilasi. Koolimaja asub rohelusse uppuvas linnalähedases külas ja ühes hoones on koos lasteaialapsed ja gümnasistid. Koolil on kena aed, kus kasvatatakse maitserohelist ja muid köögivilju, mis meie saabumise ajaks olid juba ära korjatud ja ära söödud. Koolis pööratakse suurt tähelepanu liikumisele ja seepärast peavad kõik õpilased vahetunnis õue minema, kus siis mängitakse pallimänge või joostakse niisama ringi, vihmase ilmaga saab mängida lauamänge. Kabe- ja malemänguks on suisa eraldi ruum. Mobiiltelefonid on koolis keelatud, ent see ei tähenda, et kaasaegset infotehnoloogiat koolis ei kasutataks, vastupidi – koolil on olemas suurepäraselt varustatud robootikaklass, igas klassis on puutetundlikud tahvlid ja muud seadmed, mis võimaldavad tundi mitmekesiselt ja põnevalt läbi viia. Erakoolina on oluline ka oma kooli vorm, mida saab osta koolipoest. Et iga õpilane leiaks endale meelepärase vormieseme, saab valida üle kümne erineva särgi-kampsiku-pusa vahel.

Ünye linn asub Türgi põhjaosas, kus peamiseks tegevusalaks on sarapuupähklite kasvatamine. Linna ümbritsevad mäeküljed on enamjaolt sarapuid täis istutatud ja suve teises pooles on suur osa rahvast hõivatud pähklite käsitsi korjamisega. Siin on ka kaunid liivarannad, ent erinevalt Türgi lääne- ja lõunaosast, ei ole see kant turistidest üleujutatud. Kui kummaline see ka ei ole, aga me olime tõenäoliselt ainsad välisturistid selles linnas ning seepärast suhtuti meisse erilise aupaklikkuse ja siira uudishimuga. Kuna 19. mail tähistas Türgi vabariik oma 100. sünnipäeva, mil suure Türgi riigijuhi Mustafa Kemal Atatürgi juhtimisel algas Türgi iseseisvussõda, toimusid pidustused ja linnapildis oli rohkesti Türgi riigi sümboolikat: lippe, plakateid, teematelke. Külastasime ka Ünye UNESCO kaitse all olevat ajaloomuuseumi, kus andsime intervjuu kohalikule telekanalile.

Kohtumise lõpetuseks kinnitasid kõik sõpruskoolid, et võiksime ka tulevikus koos mõne projekti läbi viia, sest teemasid, mida käsitleda ja millest tõuseks tulu nii õpilastele kui ka õpetajatele, on rohkesti, ja just läbi selliste vastastikuste külaskäikude ja rahvusvahelise koostöö saab silmaring laiemaks, keeleoskus paremaks ja teadmistepagas suuremaks.

Jalus