fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Ettelugemise päeval said õpilased kuulata Uus-Meremaa inglise keelt

02.11.2023

20. oktoobril tähistatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuse eestvedamisel ettelugemise päeva. Päev suunab märkama, kui tore on ette lugeda ja kui põnev on jutte kuulata. Koos lugemise ja mõtlemise käigus areneb kõne ja kuulamisoskus ning tekib iselugemise huvi.

Ettelugemise päeval külastas 3. ja 4. klasside inglise keele tunde Cal Uus-Meremaalt, kes luges õpilastele ette oma kooliaja lemmikraamatut „Badjelly the Witch”. Selle kirjutas iiri kirjanik Spike Milligan, kelle teoseid eesti keelde tõlgitud ei ole. Raamat räägib naljaka loo Timist ja Rose’ist, kelle lehm Lucy kaduma läheb. Lehma otsides satuvad lapsed seiklustesse kohtudes võlumetsas erinevate tegelastega. Üks neist on kuri nõid nimega Badjelly, kes suudab politseinikud õunapuudeks võluda ja banaanidest hiired teha. Lapsed ei meeldi nõiale üldse – need nõiub ta tavaliselt vorstikesteks ning paneb supi sisse. Pärast sekeldusi lõpeb lugu Timile, Rose’ile ja Lucyle siiski õnnelikult, aga kuri nõid saab teenitud karistuste.

Jutt oli humoorikas ning Cali lugemist oli väga vahva kuulata. Ei juhtu just iga päev, et koolis saab kuulda Uus-Meremaa aktsendiga inglise keelt! Selleks, et lugu kõigile kindlasti arusaadav oleks, illustreeris Cal lugemist joonistustega ning vastas vahepeal küsimustele või küsis ise õpilastelt. Hiljem ütles Cal (kes igapäevaselt töötab tarkvara sektoris ja on Eestis elanud alla aasta), et meie kooli külastamine oli talle uudne kogemus ning tekitas palju positiivseid emotsioone. Võrreldes tema noorusaja kooliga on meie õpetajad ja õpilased väga sõbralikud ning rõõmsameelsed.

Jalus