fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool, Spordigümnaasium

„Ettevõtlikkus kooli” raames rääkis oma ettevõtjaks saamise loo Priit Alamäe

06.10.2016

3.–7. oktoobrini toimus üle-eestiline projekt „Ettevõtlikkus kooli”, mille raames pakuti vanema kooliastme õpilastele võimalust tutvuda lähemalt ühe ettevõtjaga ja kuulda tema lugu.

Kooli külastas 4.oktoobril ettevõtte Nortal juhatuse esimees Priit Alamäe, kelle lugu ettevõtjaks saamisest kuulasid 9.a, 9.b ja 10.d klassi õpilased.

Priit Alamäe oli tahtnud ettevõtjaks saada juba põhikooli lõpus ning enne praeguseks eduka it-ettevõtte Nortal loomist katsetas muudes valdkondades. Ettevõtjaks hakkas ta seetõttu, et soovib muuta ühiskonda paremaks, mis tema sõnul peaks olema iga ettevõtja püüdlus ja edasiviiv suund.
Noored said teada, kui oluline on õppida matemaatikat ja teisi reaalaineid, sest Alamäe sõnul on nende ainete edukas omandamine ettevõtluse puhul äärmiselt vajalik. Tema ettevõte Nortal on rahvusvaheline tarkvara- ning ärikonsultatsioonide ettevõte, mis teostab projekte ligi kahekümnes riigis üle maailma ja annab tööd 550 spetsialistile.

Noored olid varmad küsimusi esitama, küsiti ettevõtte alguse ja esimeste aastate kohta, edaspidistest arengusuundadest ning mõtetest veelgi laiendada ettevõtet, aga uuriti ka palgataset.

Avatud vestlus, positiivne hoiak, lugu ühe inimese kogemusest ja eduka ettevõtte loomisest pani noored tähelepanelikult kuulama, kaasa mõtlema ja nii mõnelgi tärkas idee tulevikus ise oma ettevõte rajada.

Jalus