fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Euroopa parlamendi simulatsioonimäng tutvustas 9.b klassile seadusloome protsessi

08.12.2016

Simulatsioonimäng „Euroopa Parlament“ on silmaringi laiendav mäng, kus osalejad kogevad seadusloome demokraatliku protsessi toimimist Euroopa Parlamendis. 9.b klassil oli võimalus kooli aulas mängu mängida Civitta Eesti mängujuhi Triin Loigu juhtimisel.

Mäng algas Euroopa parlamendi interaktiivse mälumänguga. Seejärel võtsid osalejad endale fraktsiooni liikme nimega sedeli, millel oli kirjas teave selle kohta, kelle rollis nad mängus on ning koheselt asuti oma rolle täitma. Koguneti komisjonidesse, kus arutleti eelnõusid, väideldi ja kaitsti oma seisukohti.

Mäng täitis oma eesmärgi, milleks oli läbi praktilise kogemuse läbi laiendada teadmisi Euroopa Parlamendi tööst, otsustusprotsessist ja selle keerukusest. Tuliste debattideni arutelud ei viinud ja esitatavate küsimuste hulk oli suhteliselt kesine. Kindlasti on õpilastel veel palju õppida, arendada eneseväljendamise oskust ning esinemisjulgust, mida nii koolis kui elus vaja läheb.

Jalus