fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Evelin Naptal: pronks iluvõimlemise EM-il ja peaaegu maksimumskoor tunnistusel

18.12.2020

Meil on hea meel tutvustada teile Audentese rahvusvahelise kooli 10. klassi õpilast Evelin Naptalit, kelle nelja-aastaselt alanud tee iluvõimlejana tipnes mõni nädal tagasi pronksmedaliga Kiievis, kus peeti iluvõimlemise Euroopa meistrivõistlusi.

Evelin kirjeldab end tagasihoidliku, kuid üpris seltsiva ja seltskondliku inimesena. „Olin väiksena päris häbelik. Häbelikkusest aitas mind üle saada sport. Enne platsile minekut pidin end koguma, aga see närv, mis sisse tuli, on siiani aidanud mul soorituseks kontsentreeruda. Reisimine ning uuteks ootamatusteks valmisolek on samuti aidanud mul olla julgem ja enesekindlam,“ räägib Evelin vabalt ja ladusalt, nagu oleks intervjuu andmine tema elus juba loomulik osa päevastest tegemistest.

Maast madalast iluvõimlejaks
Palvele enda sportlasteed pisut avada vastab Evelin nii: „Võimlemisega alustasin nelja-aastaselt, siis küll individuaalspordis. Aastatel 2016 ja 2017 tegin esimesi kordi kaasa iluvõimlemise rühmakavades ning alates 2019. aasta detsembrist olen Eesti koondise liige.
Teekond siiani on olnud kirju. Nagu igal sportlasel, nii on olnud ka mul rasketel hetkedel spordiga lõpparve tegemise mõtteid. Kuid soov ennast iseendale tõestada on siiani ikka olnud suurem. Minu ja kogu meie rühma eesmärk on panna Eesti inimesi uhkust tundma ning hämmastada pealtvaatajaid.“
Evelin lisab: „Kindlasti juhtub iluvõimlejatel ka apsakaid, mis võivad kaasa tuua halbu kommentaare. Ebaõnnestumistest saame aga hoopis motivatsiooni, et tõestada ennast neile, kes meisse noil hetkedel ehk vähem usuvad.“
Seni kõige meeldejäävamaks saavutuseks peab Evelin kindlasti tänavu novembris toimunud Euroopa meistrivõistluste kolmandat kohta, mis saavutati viie palli rühmakavaga.
Vaatan võistluskava videot

Rahvusvaheline kool
Praegu õpib Evelin Audentese rahvusvahelise kooli 10. klassis. Oma valikut kommenteerib ta nii: „Õppisin varem Audentese erakoolis, kool oli mulle seega juba tuttav. Käisin eelmisel aastal mitmes avatud tunnis IB programmiga tutvumas. Rahvusvaheline kool oli minu esimene valik, sest inglise keeles õppimine tundus huvitav ja siinne õppeprogramm erineb tavalistes Eesti koolides pakutavast. Pealegi on minu siht edasi välismaale ülikooli minna.
Praeguseks olen siit saanud juba sõpru eri maailmapooltest, sest mu klassikaaslased on pärit nii põnevatest riikidest. Olen väga tänulik, et mul nii tore klass on ja et kõik hoiavad kokku. Nendega saab palju nalja ning ka tõsiselt rääkida. Olen õnnelik, et tegin kooli valimisel sellise otsuse. Mul on alati tugi, kui seda vajan.“
Evelin jätkab: „Kogu koolipere on nii kokkuhoidev ja sõbralik. Peale selle mulle väga meeldib, et meie kooli õpetajad on toetavad ja abivalmid. Ma pole kunagi tundnud, et mind üksi jäetakse. Muidugi on ka klassikaaslased kõik lahedad ja sõbralikud ning üleüldse on koolis loodud väga positiivne õhkkond.
Väärtustan väga õpetajate tööle pühendumust. Eraldi on raske kedagi välja tuua, sest kõigil on enda head küljed. Tunnid on läbi mõeldud ning raskem ja kergem töö on seal tasakaalus.“

Tippsport nõuab tugevat distsipliini
Evelin tunnistab, et sellise spordi tegemine ja rahvusvahelise kooli ühildamine pole lihtne, sest kodutööde tegemiseks on aega vähe: „Mul on juba sisse töötatud harjumus, et esimese vaba momendi saabudes teen enda kodutöid, sest kunagi ei tea, millal uus hetk selleks saabub.“ Ta lisab: „Palju kohtumisi sõpradega tuleb ära jätta. Kuna aga iluvõimleja karjäär lõpeb keskmiselt 20-aastaselt, on mul pärast spordiga lõpetamist piisavalt aega kõigeks muuks.“
Evelin ütleb, et 2020 on olnud talle keeruline, kuid samas siiski väga põnev ja positiivsust lisav aasta. „Võimelge, sest see on terviseks!“ lõpetab ta jutu naerusuisena.

Palju õnne, Evelin! Koolipere on Sinu üle uhke.

Jalus