fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Firenzest tagasi kotitäie motivatsiooni ja töörõõmuga

15.01.2019

3.–8. detsembrini 2018 osalesin Itaalias Firenzes Europassi koolitusel „ A Satisfying School Experience: Tips and Tools for Teachers“.

Mind võttis vastu jahe, sombune ja vihmane, kuid armsalt jõulueelne Itaalia – linn oli kaunistatud ja rahvast täis ning peaväljakul sätiti püsti linna jõulukuuske.

Nädal algas töiselt ja hoogsalt. Esmaspäeva hommikul kohtusin oma õppegrupiga, kus peale minu oli veel 12 õpetajat erinevatest Euroopa riikidest. Esindatud olid Saksamaa, Hispaania, Portugal ja Rumeenia. Mina olin siis vist see kõige eksootilisem või vähemalt sellisena mind esitleti. Mõelge vaid, blond ja Eestist! 🙂 Kus selline riik küll veel asub?

Meie koolitaja Susan oli entusiastlik ja soe ameeriklanna, kes viimased 20 aastat Itaalias elanud, töötanud õpetajana, õppinud psühholoogiat ja nõustamist. Arvatavasti just see kompott tegi temast ääretult hea koolitaja – Susan oskas kujundada kiiresti meeldiva, turvalise ja hooliva õpikeskkonna, meid kuulata, kaasa elada ning innustada meid avanema ja omi kogemusi jagama. Pean ütlema, et meie koolitusgrupi vahel tekkinud sünergia ja klapp oli tähelepanuväärne ja vast sama palju, kui andis meile selle nädalaga koolitaja Susan, sain kokkuvõttes ka kogu ülejäänud grupilt.

Viis päeva kestnud koolituse jooksul sai räägitud õpetaja tööstressist, läbipõlemisest, selle sümptomitest ja vältimisest, transformatiivsest õpetajast, erinevatest motiveerimistehnikatest (endale, kolleegile, õpilastele), koostööst, suhtlemisoskustest ja probleemolukordade lahendamisest.

Õhtutel pärast koolitust osalesime Firenze linnaekskursioonil, külastasime Pisa linna, mis asus tunniajalise rongisõidu kaugusel ning sõitsime läbi kaks Toscana kuulsamat linna San Gimignano ja Siena.

Minu jaoks suurim väärtus selle õpirände puhul olid aga loodud suhted ja saadud kontaktid. Sakslaste ja hispaanlastega tekkis ideaalne pinnas edaspidiseks koostööks ning nädala lõpuks olid mul olemas nii kontaktid kui ka esimene koostööprojekti idee. Loodud sai ühine kooliteemade jagamise suhtluskeskkond ja juba on plaan ka külastada üksteise koole, et lähemalt tutvuda erinevate riikide koolisüsteemidega.

See õpiränne andis mulle taas tunde, et õpetajatöö on igati vahva – see võimaldab olla loov ja mitmekülgne ning anda oma panus tuleviku loomisesse. Võtsin koolituselt kaasa ka teadmise, et eelkõige on vaja õpetada noortele kohanemisoskust, sest keegi meist ei tea täpselt, mida tulevik toob.

Anu Vananurm
Audentese erakooli klassiõpetaja ja õpirände koordinaator

Jalus