fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Gümnaasium kuulas huviga internetiturvalisuse loengut

04.03.2016

Igaüks meist kasutab igapäevaselt arvutit, mobiiltelefoni ja muid nutiseadmeid. Meie igapäevastes abivahendites võib aga peituda oht meile endile. Kuidas kaitsta ennast küberruumis, sellest rääkis gümnaasiumiperele veebikonstaabel Maarja Punak.

Veebikonstaabliteni, keda Eestis on kolm, jõuab aasta jooksul üle 5000 abikirja. Pealtnäha turvalises internetikeskkonnas on ohtusid, mida ka täiskasvanud ei tea. Kõige olulisem on kaitsta oma isikut ja avaldada veebis võimalikult vähe isikuandmeid. Palju on juhtumeid, kus inimesed on oma andmed avalikustanud ning seeläbi saanud kahjukannatajateks. Näiteks on saadud teada nende liikumised ja kasutatud teadmisi korterivarguseks või arvutimängus lüüa saanu leiab vastase andmete järgi üles ning nõuab oma õigust.

Ettevaatlik peab olema ka piltide üleslaadimisega ning kommenteerimisega, sest tulevikus saab tööle kandideerides tööandja kõigele veebis avaldatule ligi. Kaitsma peab ka oma telefoni ja arvutit paroolidega, et ei juhtuks see, et keegi teine sinu konto alt halba nalja teeb ning näiteks kellelegi pilakirja või tekstisõnumi saadab.

Oma meilipostkastis pole mõtet avada kirju, mis tundmatu aadressiga või telefoniga tagasi helistada võõrale numbrile. Kunagi ei tea, kas need on lihtsalt sinuni jõudnud eksikombel või kirja ja kõne taga hoopis petis, kes soovib kergel teel rikastuda. Paraku on inimesed kergeusklikud ja langevad selliste petturite ohvriks.

Gümnaasiumi noored kuulasid veebikonstaablit süvenenult ja kindlasti mõtlevad edaspidi hoolikamalt oma sammude üle internetis, et nende virtuaalne jalajälg jääks puhtaks.

 

Jalus