fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Gümnaasiumi õpilaskonverents uuris Eesti ajalugu läbi kirjanduse, kunsti, muusika ja spordi

25.02.2016

17. veebruaril toimus traditsiooniline õpilaskonverents, mis sel korral kandis pealkirja: „Eesti ajalugu läbi kirjanduse, kunsti, muusika ja spordi“. Konverentsil osalesid spordigümnaasiumi ja erakooli õpilased 9.–12. klassini. Konverentsi eesmärgiks oli uurida Eesti ajalugu läbi erinevate valdkondade ning tõdeda, et maailm on tervik.

Koolipere kogunes ühiselt aulasse, kus konverents algas riigihümniga, tähistades ühtlasi Eesti Vabariigi sünnipäeva. Erakooli direktori Ahto Orava sõnavõtt juhatas sisse külalisesineja, kelleks oli Eesti Rahva Muuseumi direktor Tõnis Lukas. Konverentsi teemale kohaselt rääkis esineja Eesti ajaloost ja selle säilitamisest ning heitis minevikupilke muuseumi algusaega, ärkamisaega. Peale sõnavõttu tänati konverentsi algatajaid ning kahe töötoa läbiviijaid Tiina-Mall Kreemi ja Liis Reierit.

Vaheldust pakkusid oma kauni laulu- ja klaverimänguga gümnaasiumi noormehed, kelle juhendajaks muusikaõpetaja Liisi Altsaar. Õppejuht Vera Korelskaja-Novikova sidus oma sõnavõtu koolisõrmuste jagamisega, mis pidulikult õpilastele üle anti. Iga koolisõrmuse saanud õpilane kirjutas oma nime kaunisse raamatusse, mille esikaant ehib Audentese koolisõrmuse foto.

Peale lõunasööki järgnesid töötoad, mida viisid koos õpetajatega läbi oma ala tuntud tegijad. Eesti mütoloogia ja Kalevipoja teemadel arutleti saksa keele õpetaja Anu Tihkani töötoas. Eesti keskaega sisenesid õpilased koos Tarmo Saaretiga Niguliste muuseumist ning neid abistas kunstiõpetaja Tiia Pällo. Mahtra sõja mässajatest ja ärkamisaja äratajatest diskuteerisid eesti keele õpetaja Ingrid Palm koos külalisesineja Rainer Vilumaaga. Külalisesineja Tiina-Mall Kreem ja koolipsühholoog Auli Andersalu-Targo juhatasid 1905. aasta revolutsionääride töötuba. Eesti Vabadussõjast ja patriootidest vestlesid külalisesineja Helina Raal ning ajalooõpetaja Mai Arengu. Eesti keele õpetaja Toomas Uuskam ja külalisesineja Tarvo Erimäe panid õpilasi proovile rääkides võitjatest ja kaotajatest II maailmasõjas. Kommunistlik liikumine, ajaloo raskus ning sõja ja totalitarismi kogemus olid ajalooõpetaja Pille Rohtla ning külalisesineja Liis Reieri teemadeks. Eesti ajaloost läbi spordi kõneles külalisesineja Raul Rebane, keda toetas informaatikaõpetaja Eve Liis. Enda elu näidetel viis vaimsete treeningutundide õpetaja Kristel Kiens läbi huvitava pealkirjaga töötoa – „Bussi juhtimise minevik, olevik ja tulevik“.

Päeva lõpus koguneti taas saali, et teha kokkuvõtteid töötubadest ning vahetada muljeid. Igast töötoast astus üles üks või mitu õpilast, võttes kokku olulise ning huvipakkuva. Õpilased kirjeldasid uusi teadmisi ning esitasid mitmeid näiteid töötubades omandatust.

Konverentsi lõppedes anti üle auhinnad õpirakenduste konkursi võitjatele ja jagati tunnustust keelenädalal silmapaistnud õpilastele. Tunnustati tarku sportlasi, anti kätte maailmahariduse nädala fotokonkursi auhinnad ning tänati konverentsi korraldajaid ajalooõpetajaid Mai Arengut ja Pille Rohtlat.

Raamatukogus võis vaadata ja laenutada Eesti ajaloost kõnelevaid raamatuid, mis seatud välja näituseks. Kõik konverentsil osalejad tõdesid, et õppimine läbi kogemuse ja tegevuste on meeldejäävam, huvipakkuvam ning aktiivsem, kui ainetunnis omandatu.

Jalus