Uudised
Spordigümnaasium
Gümnasistid käisid Tartu Tervisehoiu Kõrgkooli teaduspäeval
19.04.2017
3. aprillil osalesid 11.c klassi õpilased Marjetta Urva ja Erki Mitman bioloogiaõpetaja soovitusel Tartu Tervishoiu Kõrgkooli teaduspäeval.
Juba esmavaatlusel paistis kool suur ja võimas ning täis avastusi, kinnitasid õpilased. Pärast teaduspäeva ametlikku algust liiguti õpitubadesse. Marjetta ja Erki valisid esmalt „Maksa tervise“ töötoa. Erinevaid töötubasid jätkus terveks päevaks. Tutvuti õdede ja ämmaemandate alaga, kus selgitati, kui palju tohib inimene tarbida päevas alkoholi, et vältida tervise kahjustusi ning hoiduda B-hepatiidist. Lisaks loengutele oli ka hulganisti praktilisi tegevusi. Õpilased said proovida alkoprille ja läbida nendega takistusradasid. Ämmaemandad tegid selgeks, kuidas hoiduda sugulisel teel levivatest haigustest, ning käsitleti ka enimlevinud müüte alkoholi kohta. Päev jätkus terviseinspektsiooni tudengite loenguga, kus toimus ka töö laboris. Igaüks pidi kaasa võtma kraanivee, et seda hiljem filtreerida ja analüüsida. Kõige keerulisem ülesanne oli vee bakteriaalne analüüs. Tulemused saadi teada alles paari päeva pärast, ja siis selgus, et Audentese kraanivesi sisaldas baktereid vaid vähesel määral ja on täiesti joodav.
Pärast lõunat tegi füsioteraapia õppejõud osalistele majatuuri. Suurejoonelise ja põneva arhitektuuri kõrval paistis silma ka omapärane sisekujundus – lambid, seinad ja puhkekohad olid saanud oma kuju inimese anatoomia järgi. Erinevate õppesuundade auditooriumid olid kujundatud erivärviliselt. Pärastlõuna jätkus loenguga elundidoonorlusest. Tutvustati kõiki organeid, mida on võimalik siirdada, juhul kui on tekkinud mõni ootamatu terviserike. Õpilased said arutleda, kas otsustusvõimelised alaealised tohiksid ise loovutada oma elundeid.
Päev lõppes eriti huvitava töötoaga. Nimelt avanes võimalus kasutada radioloogide abiga röntgenpildi masinat. Selle käigus saadi teada, millised uuringud on ohutud ning millised mitte. Ultraheli abil uuriti inimese maksa ja muid organeid.
Erki ja Marjetta kinnitasid, et oli tõesti asjalik ja põnev päev ning et selliseid üritusi võiks rohkemgi olla, samuti soovitasid nad teistelgi aktiivsemalt koolivälistest üritustest osa võtta.
Vaata veel
-
Liikumisnädalal toimusid liikumisvahetunnid ja kevadmatk
25.05.22
9.–13. mail tähistasime erakooli traditsioonilist liikumisnädalat. Sellel teemanädalal juhime kõigi tähelepanu ohutule liiklemisele ja kutsume lapsi tulema kooli turvaliselt ja -
Tule kolmapäeval, 1. juunil kell 18 mudilas- ja naiskoori kevadkontserdile
25.05.22
Viimati toimus kontsert 2019. aasta jõulude ajal. Nüüd üle pika aja tuleme taas lavale, et üheskoos laulda ja tunda rõõmu -
Koolivormi uuendused, tellimine ja kättesaamine
25.05.22
Koolivormi kujundamisel ja loomisel oleme lähtunud sellest, et see oleks mugav, kvaliteetne ja moodne, kuid samas ka akadeemiline, väärikas ja -
Audentese spordiklubi korvpallitüdrukud saavutasid magusa lisaajaga võidu U16 tüdrukute finaalis
23.05.22
Norde Cramo spordihoones toimus U16 Eesti meistrivõistluste finaalturniir, mille võitis tänu lisaajale Audentese spordiklubi seisuga 67:63 Audentese spordiklubi/Siili PK ees.