fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Gümnasistide meelolukas spordipäev „Sportlikult punases–särgid, sokid, mütsid”

16.10.2019

Spordigümnaasium tähistas üle-euroopalist spordinädalat traditsioonilise spordipäevaga, mille teemaks oli sel korral eelseisvast Audentese juubelist inspireeritult „Sportlikult punases – särgid, sokid, mütsid“. Spordipäev toimus juba neljandat korda ning tegemist ei olnud tavapärase treeningvõistlusega, vaid kõik harjutused ja ülesanded olid pigem seltskonnamängulikud ja pakkusid ka ajugümnastikat. Erinevate ülesannete autoriteks olid õpetajate ja treenerite kolmeliikmelised tiimid.

Päev algas kogunemisega, kus tutvustati päevakava ning üleüldist korraldust. Seejärel moodustati 12 võistkonda, mis kõik koosnesid kümnest eri klasside õpilastest. Edasi liiguti üheksasse erinevasse jaama, kus teiste meeskondadega mõõtu võeti. Spordikeskuse suures pallimängusaalis oli sisse seatud vahejaam, kus iga võistkond sai ootamise vahepeale lahendada mälumängu, kirjutada luuletust, õppida ühiselt üks tants selgeks ning joonistada Audentese sünnipäevaks suur sünnipäevakaart. Juubeliaastale pühendades olid spordipäevast osa võtmas ka mitmed vilistlased. Moodustati terve võistkond, kes praeguste õpilastega edukalt mõõtu võtsid ning ka kaks tegevusjaama olid vilistlaste juhitud.

Tegevusjaamad olid üles seatud üle terve spordikeskuse ning igas jaamas toimus erinev tegevus. Areenil oli viis tegevusjaama, kus esimeses tuli võistkonnal noolemängu põhimõttel täpsust visata, olles samal ajal randmetest seotud ning liikudes ringis vaid sammu haaval. Selle jaama tegevus meeldis võistkondadele kõige enam ning seepärast hääletati see ka lemmikjaamaks. Teises jaamas tuli meeskondadel erinevaid ülesandeid lahendades teha läbi teatevõistlus. Kolmandas jaamas said kõik võimaluse tutvust teha indiaca palliga ning sellega täpsust visata. Neljandas areenil asuvas jaamas tuli lahendada nuputusülesanded ning seejärel paarikaupa takistusrada, mis sisaldas endas tasakaaluharjutusi ning pehme palliga radari suunas võimalikult täpselt 50 km/h viskamist. Viiendas jaamas pidid võistkonnad etteantud araabia numbritest moodustama rooma numbrid põrandale, kasutades vaid iseennast.

Maadlus- ja judosaalis toimus teatejooks, kus iga meeskonnaliige sai proovida erinevaid spordialasid väheke ebastandardselt. Lisaks võis lisapunktide eest esineda inglisekeelse luuletusega või lahendades kaks matemaatikaülesannet. Koolimaja võimlas toimus erinevate liikumisvahenditega (rula, 2- ja 3-rattaline tõukeratas) teatevõistlus koos teadmiste kontrolliga eesti olümpiavõitjate kohta. Pallimängusaalis tuli sportlikult võrkpalli ning korvpalli ülesandeid teha. Valges saalis mängiti meeskondlikult telefonimängu liigutustega ning nuputati arvudega. Kui võistkonnad olid kõikides jaamades ülesanded lahendanud, koguneti suurde vahejaama, kus toimus spordigümnaasiumi klasside vaheline köievedu.

Pärast köieveo võistlust autasustati kõiki võistkondi paremusjärjestuses. Auhinnad oli välja pannud Eesti Olümpiakomitee. Võitjateks kuulutati võistkond Ajud, koosseisus Anni-Ly Abel, Merit Tarkus, Anet Angelika Koskel, Brita Rannamets, Andreas Parve, Carina-Renne Valdek, Taavi Eistre, Ken-Martti Reinart, Rogem Ollino ja Carl Bret Parko ning nende nimed graveeritakse spordipäeva rändkarikale.

Täname kõiki õpilasi, kes spordipäevast agaralt osa võtsid ning õpetajaid ja treenereid, kes mõtlesid välja väga põnevaid meeskondlikke ülesandeid tiimidele ning loomulikult ka vilistlasi, kes muutsid oma kohalolekuga spordipäeva veelgi meeldejäävamaks.

Jalus