fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Halloween tõi koolimajja palju elevust

03.11.2023

31. oktoobri hommikul oli väikese koolimaja trepil näha salapärast kuma. Seda levitas kõrvitsalatern, mis tervitas saabuvaid nõidasid, luukeresid, musti kasse, kummitusi ja teisi elukaid. Halloweeni tähistamiseks toimus vahva kostüümipäev. Peale hirmuäratavate olendite kõndisid sel päeval koolis ringi veel kuulsad jalg- ja korvpallurid, erinevad loomad ning filmi- ja seriaalitegelased. Elevust lisasid õpetajad, kes samuti kostüümipäevast osa võtsid. Lisaks kostüümidele rõõmustasid õpilasi majas teemakohased kaunistused – kõrvitsad, nahkhiired, pealuud, ämblikud ja palju muud. Seintelt leidis lugemiseks hulgaliselt ingliskeelseid halloweeni anekdoote ja nalju, mis sõnamängu tõttu kahjuks tõlkimist ei kannata, aga panid õpilased itsitama küll.

Inglise keele tundides räägiti Halloweenist lähemalt. Õpilased said teada, et vaatamata kõigi pühakute õhtu populaarsusele Põhja-Ameerikas, peituvad selle juured tegelikult Iirimaal ja Suurbritannias. Seal toimusid 1. novembril pidustused, millega tähistati suve ja saagikoristusaja lõppu ning talve algust. Saagikoristust seostati toidu ja eluga ning talve surmaga, seetõttu on Halloweeni värvid oranž ja must. See oli ka aeg, mil hinged said üheks päevaks maa peale naasta. Hingede eemale peletamiseks süüdati suured lõkked ning varjati end maskide ja loomanahkade taha. Iirimaal tehti vanasti laternaid kaalikatest, vahel ka kartulitest. Aga kui osa sealseid inimesi Ameerikasse elama läksid ja halloweeni tähistamine levis, hakati laternaid valmistama hoopis kõrvitsatest. Uute teadmiste kinnistamiseks lahendati tundides halloweeni ristsõnu, mängiti kuldvillakut ja Kahooti. Nüüd, kui välismaine püha peetud, jääme ootama mardi- ja kadripäeva tähistamist.

Jalus