fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUM

Headest kogemustest ja arengust spordigümnaasiumis

13.04.2023

Meie võrkpalli õppursportlastel on olnud tihe võistlushooaeg, mille üheks põhisündmuseks oli U18 Eesti meistrivõistlused. Spordigümnaasiumi õppursportlastel on tihtipeale enda võistkondades kandev roll täita. Üks nendest on 11.c klassis õppiv Ranel Rahuoja, kes jagas enda kogemusi ja mõtteid intervjuus „Headest kogemustest, arengutest ja neid toetavatest teguritest“.

Üks oluline võistlusnädalavahetus U18 EMV edukalt selja taga. Mida sellest kogemusest ise kaasa võtsid?
Tuleb palju trenni teha ja oma mängu mängida – mängida kindlalt nii servi joone taga kui kaitses kindlal kohal olla. Enesekindel mäng tähendabki, et tead, kus sa olema pead ja seda siis kindlalt teha.
Sul on endal isiklikult ka hooaeg hästi läinud. Mis sa ise tunned, et on aidanud sellele kaasa?
Kõige alus on treening. Audenteses on hea, et saab kaks trenni päevas teha. Siis on ka võistlustel kindlust rohkem – näiteks ei ole mängudes väsimust või muud segavat.
Mis on endas enim arenenud?
Peamiselt just kaitsemäng. Ründemänguga sai juba enne rohkem rahul olla, nii et peamiselt on tähelepanu läinud just kaitsemängu arendamisele ja sellele keskendumisele ka treeningutel.
Mis suunas tahad edasi areneda mängijana?
Tegeleda veel edasi kaitsemängu parendamisega, et seda veel paremaks saada. Tunnen, et emotsionaalselt mängimine, mida juba teen, aitab ka tiimikaaslastele kaasa.
Mis Sa tooksid välja enda tugevustena?
Tiimikaaslaste aitamine – neid toetada emotsionaalselt ja utsitada. Oluline on mitte lasta ka neil ära vajuda kuidagi.
Mida soovitaks teistele, kes tahavad kaugele jõuda?
Trenn, trenn ja trenn ikka (muigab). Muudmoodi ju ei arene. Suhtumine peaks olema selline, et tahta parimaks saada, milles aitab just kõrgema tasemega trenn, mida ise saan näiteks Audenteses teha. Noorena ei tasuks olla liiga kindel, mis positsiooni sa mängid – näiteks paar aastat tagasi mängisin tempot, koduklubis, Audenteses kui koondises nurka. Ja nüüd olen igal pool diagonaal. Ise olla rohkem avatud võimalustele, mis antakse.

 

Jalus