fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Helkurinädal Audenteses

20.11.2015

Novembrikuu hommikud ja õhtud on pimedad ning päikesevalgust vähe. Selleks, et autojuht jalakäijat märkaks, tuleb kasutada helkurit. Helkur särab pimedas siis, kui auto tuled talle peale paistavad. Helkur tuleks kinnitada paremale poole auto tulede kõrgusele. Veelgi paremini oled nähtav autojuhtidele siis, kui riiete ja koolikoti küljes on helkurid või helkurribad.

Sellel nädalal kontrollisid liikluskasvatuse õpetaja Krista Kinkar ja lastekooli juhataja Karin Pae koolimaja välisustel helkurite olemasolu. Palju oli neid lapsi, kelle riiete või kottide küljes võis juba eemalt helkureid märgata. Neile, kel helkur koju ununenud või teiste riiete külge jäänud, jagasid õpetajad kass Jussi kujuga meie kooli helkuri, mis aitab olla pimedas märgatav. Kõiki lastekooli lapsi kaitseb pimedas koer Muki kujuga lastekooli helkur.

Tegelikult ongi kassi silmad olnud helkuri leiutajale inspiratsiooniks. Helkuri loomise idee tekkis umbes 70 aastat tagasi Inglismaal ühel leidlikul meesterahval, kes öösel valgustamata teel sõitis. Mees märkas, et teepervel kükitava kassi silmad peegeldavad auto tulede valgust. Esimene patenteeritud helkur kandis nime „kassisilmad“ ja võeti kasutusele 1947. aastal.

Helkuri kandmise vajalikkusest räägiti terve nädal koolitundides ja tuletati meelde, et üks väike helendav erikujuline helkur võib päästa inimese elu.

 

Jalus