fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

IB

IB üksuses alustas tööd kaks uut välisõpetajat

15.10.2015

Meie IB kogukond kasvab ja muutub iga aastaga üha rahvusvahelisemaks. Paljud välismaalased naudivad Eesti kaunist loodust ja tegusat õpetajaelu.

Need on ka põhjused, miks kaks meie uut välisõpetajat on jäänud Eestisse tunduvalt kauemaks, kui nad alguses plaanisid. Tervitame soojalt IB pere liikmeid Neftalit ja Johni ning uurime, mida nad arvavad Eestis elamisest ja töötamisest.

  • Mis tõi teid Eestisse ja Audentese kooli?

John Christopher Sullivan_IB õpetaja_2015_150John Christopher Sullivan: Üks minu koolikaaslane töötas siin Eestis ja kutsus mind Tallinna tööle ärilektoriks. Audentes oli tol ajal rahvusvaheline ülikool ja mina töötasin selle ärikooli prodekaanina.

Kuna mulle oli juba varem meeldinud Audentesega koostööd teha, soovisin nüüd kaasa lüüa IB programmis.

Manuel Neftali Peral Joris_IB õpetaja_2015_150Manuel Neftali Peral Joris: Mina saabusin Eestisse 2005. aasta novembris, kui kolisin Tartusse ja asusin tööle hispaania keele õpetajana Tartu ülikoolis.

2008. aasta juunis arvasin, et minu aeg Eestis on läbi. Lahkusin Tartust ja võtsin vastu tööpakkumise Aserbaidžaani pealinnas Bakuus. Seal veedetud aasta jooksul mõistsin, et igatsen Eestit.

2009. aasta suvel tulin siia tagasi. Siis rajasin Hispaania Maja, kus on mõnus raamatupood ja hispaania keele kool.

  • Kuidas te ennast siin tunnete?

John: Olen siin olemist tõeliselt nautinud. Pidin Eestis elama ja töötama kõigest kuus kuud, aga sellest on saanud paljud aastad. Ärilektorile on see justkui katselaboris elamine. Ma olen näinud saja aasta pikkust ärivaldkonna arengut ühe kümnendi vältel. See on olnud väga huvitav. Põnevust pakub ka Tallinna kasvav ettevõtlusvaim.
Talv on kohutav, aga suvi on tore ja toit läheb pidevalt paremaks.

Neftali: Mulle meeldivad Eesti maastik, saun, tööfilosoofia ja loodus. Tallinn on elamiseks väga mugav linn: kõik on lähedal ja meil on kõik vajalikud teenused. Ja Tallinn on vapustavalt ilus.

Töötamine Audenteses ning 16-17-aastaste teismeliste õpetamine rahvusvahelises keskkonnas on mulle uus kogemus. Kolleegid pärinevad eri maailmaosadest ja nad on väga entusiastlikud – see rikastab. Ma hindan väga Audentese filosoofiat ja maailmavaadet, mida antakse kindlameelselt edasi ka õpilastele.

  • Kirjeldage oma õpetamistausta.

John: Ma olen õpetanud neljal kontinendil ja mitmel akadeemilisel tasemel, alustades põhikoolist ja lõpetades magistriõppega. Minu valdkondade hulka kuuluvad rahvusvaheline turundus, ülemaailmne strateegia ja ettevõtlus. Olen õpetanud ka rahvusvahelise poliitika ja maailmamajanduse kursustel. Ma olen töötanud mitmes Eesti ülikoolis ja kolledžis ning külalisõppejõuna Euroopa ja Aafrika ülikoolides ja koolides.

Neftali: Olen hispaania filoloog ja läbinud üle 500 tunni hispaania keele õpetaja koolitusi. Õpetajana asusin tööle kümne aasta eest. Ma ei oska täpselt öelda, kui paljudele olen Eestis hispaania keelt õpetanud, aga arvan, et mõnesajale. See on olnud mulle suur au.

  • Millised on teie kodumaa ja Eesti hariduskultuuri erinevused?

John: On huvitav, et eri maade õpilaste vahel ei ole erinevusi, on hoopis rabavad sarnasused. Õpilane on õpilane igas maailma paigas (ja ma olen õpetanud kõikjal maailmas).

Hea õpilane tahab õppida, ta püüdleb teadmiste poole, ta on millestki huvitatud ja ajab seda taga!
Õpetaja panevad proovile keskpärased õpilased, kes võiks olla head. Keeruline on leida see päästik, mis neid haaraks ja õppima paneks.

Neftali: Kuna olen peaaegu alati töötanud välismaal, on mul raske hinnata Hispaania haridussüsteemi. Kuid tundub, et keskkoolis on süsteem siin ja seal sarnane.

Ainus erinevus on see, et Eesti rõhub IT-le ja keeltele palju rohkem kui Hispaania. Hispaanias on meil endiselt probleeme keele õpetamise ja õppimisega.

  • Mida te peale õpetamise veel teete?

John: Ma nõustan, uurin ja koolitan mittetulundusühinguid ning ettevõtteid. Töötan ka idufirmadega, tavaliselt teen seda nende mentorprogrammides.

Enda rõõmuks mängin basskitarri ja laulan rokkbändis, osalen kokandusvõistlustel ja korraldan neid. Olen ka teadusliku fantastika fänniklubi liige (me teeme veidraid asju: sel nädalal mängime laserkulli).

Neftali: Juhin Hispaania Maja ja ka õpetan seal. Peale selle meeldib mulle kokata, reisida, muusikat kuulata ja mõnikord tantsida. Tegelen veel spordiga, näiteks sulgpalli, korvpalli ja suvel rattasõiduga.

  • Mis teile IB-s meeldib?

John: Ühe sõnaga: maailmakodanikud.
Neftali: Mulle väga meeldivad töökaaslased ja see õhkkond.

Jalus