fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Inglise keele õpetaja Age Osik osales õpirändel Horvaatias

29.08.2022

7.–13. augustil viibisin ma Erasmus+ õpirändel Splitis, mis on Horvaatia suuruselt teine linn. Vaimne tervis on viimastel aastatel muutunud haridusmaastikul sagedaseks märksõnaks, sellest ajendatuna valisin kursuse “Vaimse tervise ja heaolu tõstmine”

Meid paigutati kokku temaatikalt sarnaste kursustega, nii sattusingi ma osalema töötubades, mille märksõnade hulgas olid:

  • kohalolek,
  • emotsionaalne intelligentsus,
  • hingamistehnikad,
  • stressiga toimetulek,
  • läbipõlemise ennetamine ning
  • vaimne tervis ja heaolu. 

Meie koolitaja Dario rõhutas hetkes olemise olulisust nii täiskasvanu kui õpilase seisukohast ja jagas näpunäiteid, kuidas saavutada seda tunniolukorras. Me tegime ajuvõimlemist, vaikuseminuteid ning mängisime. Nende mängude eesmärk oli hoida osalisi fookuses ja tegevusele keskendunud. 

Samuti oli põnev teada saada, et ühes päevas käib inimese peast läbi 12–60 tuhat  mõtet. 80% neist mõtetest on negatiivsed ehk seotud muretsemisega. Selles töötoas keskendusime hingamisharjutustele, jagasime oma kogemusi, kuidas stressiga toime tulla ja nö oma tass täis hoida. 

Erinevate täiskasvanutele ja lastele suunatud vaimse tervise tegevuste ja teemade hulgas jäi mulle koolitusest meelde just väikelastele mõeldud strateegia “Be the Pond”. Selle kohalolekuharjutuse mõte on, et laps jälgib oma tundeid ja emotsioone hinnanguid andmata ja sekkumata, saades nii paremini aru, mis tema sees toimub.

Pooled meie õpitubadest ja tegevustest toimusid klassiruumist väljaspool ja ka välitingimustes. Näiteks oli meil kahel päeval jooga, millest üks toimus jõeäärsel muruplatsil; tegime rannapiirkonnas ärkvelolekuharjutusi ja rollimänge; tutvusime Spliti vanalinna ja selle keskmes oleva kindlusega. 

Koolituse väliselt saime kolmel eri päeval osa kultuuriprogrammist, mis viis meid linnadesse Solin ja Trogir; Dalmaatsia piirkonna kõrgeimale saarele nimega Brać ning kogema virtuaalreaalsust keskuses Dioclethian’s Dream

Võin julgelt väita, et kombinatsioon suurepärasest koolitusest, Spliti hingematvast ja mitmekesisest maastikust ning päikeseküllastest palavatest suvepäevadest aitas tõsta minu vaimset tervist ja heaolu. Ma sain uusi teadmisi, mis abistavad mind õpetajatöös; uusi tutvusi, mis rikastavad mind professionaalselt ja isiklikult; uusi kogemusi, mis avardavad minu maailmapilti. Järjekordse kooliaasta lävel on minu tass täis energiat ja positiivseid emotsioone imelisest Splitist. 

Jalus