fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

Inglise keele päeval rännati Shakespeare’i radadel

21.03.2016

16. märtsil oli inglise keele päev. 1.–4. klassi õpilased kogunesid saali ja näitasid oma rõõmu inglise keele õppimisest lugedes rütmisalme ja räppides üritusel „Rhythm and Rap“. Klassid esitasid rütmisalme, laulukesi, „keeleväänajaid“ või luuletusi. Laste suust kõlas nii tuttavaid kui ka värskelt valminud palu.

5.–9. klassi õpilased keskendusid William Shakespeare’i fenomenile, kuna 23. aprillil möödub 400 aastat tema surmast ja käimas on ülemaailmne Shakespeare’i aasta.

Inglise keele õpetaja Katrin Pihl oli riietunud 16. sajandi rõivastusse ja juhendas õpilasi töötoas, kus võeti 5 minutiga kokku Shakespeare elu. Käsitleti Shakespeare pärandit keelelises mõttes, otsides tähendust ja selgitust, kust on pärit sellised tuntud väljendid nagu fair play, the game is up, night owl, love is blind, all’s well that ends well jne. Inglise keele õpetaja Margit Kariis oli riietunud 17. sajandi rõivastusse ja rääkis õpilastele Globe’i teatrist.

Suures koolimajas võis vaadata õpilaste koostatud plakateid ja Shakespeare’i kirjutisi kooli raamatukogu varudest. Peale lõunasööki koguneti aulasse, kus õpetaja Katrin Pihl sidus kokku kõikide klasside etteasted saamaks rohkem teada William Shakespeare’i kohta. 6.a klass uuris suurmehe elu ja koostas plakati. 7.a klass koostas kaks plakatit Shakespeare’i aegse Londoni kohta ning tüdrukud esitasid sonette. 7.b klass oli koostanud plakatite põhjal kahoot mängu, et veel kord kontrollida teiste klasside teadmisi ja tähelepanu. 8.b klassi tublid õpilased Elise, Markus, Merje, Joonas, Diana, Aleksander ja Rain lugesid peast Hamleti monoloogi. 8.a klass näitas, kuidas Shakespeare ei ole surnud, vaid elab maailma lavadel ja inimeste teadvuses ning vägagi kaasaegsel moel. 9.a klass käsitles läbi plakatite teoseid „Romeo ja Julia“ ning „Hamlet“.

Neljapäev oli patrikupäev. St Patrick’s Day on iiri rahvuspüha ja õpilased olid riietunud rohelisse riietusse. Inglise keele tundides räägiti selle püha tagamaadest, mängiti kahooti ja tehti webquest’i. Iiri tantsutrupi „Solas“ treener Ingrid Elsa Mugu õpetas 5.–9. klassi õpilastele kahte Iiri seltskonnatantsu, mis oli kaasakiskuv ja meeleolukas.

Olles alustanud nädalat emakeelepäevaga ja teinud läbi vene keele hommiku, kaugema kultuuri jaapani pealelõuna, olles rännanud Shakespeare’i radadel ja kogenud iiri tantsu, võtsime keeltenädala kokku, tulles tagasi läänemere kaldale. Kadi-Ann Kraut rääkis kaheksandatele ja üheksandatele klassidele läänemere-soome rahvastest ja keeltest. Paljud need keeled on minemas kaduvikuteed. Rõõmsamaks tegid olemise positiivsed laulukatked nendest keeltest. Keeltenädal sai läbi ja tore oli ühe õpilase kommentaar, et „oli täitsa teistmoodi nädal“.

Jalus