fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Isadele meisterdati ning kutsuti kooli tundi andma

19.11.2019

Isadepäev on novembrikuu üks tähtsamaid päevi. Ka meie koolis tähistatakse seda suurelt ning sel aastal lausa nädal aega. Kõikides klassides meisterdati isadepäevaks kingitusi ning kutsuti isasid ja ka vanaisasid tundidesse rääkima kõigest huvitavast, millega nad tegelevad.

1.c klassis käis päris mitu külalist. Jane isa rääkis joogast, mis on juba iidne tarkus. Harrastades joogat, muutub meie keskendumisvõime, saavutame sisemise rahu ja tasakaalu, oleme tervemad, õnnelikumad ja ausamad iseenda suhtes. Ta luges ette ka müüdi, kuidas päikesetervitus, mille käigus joogi tervitab päikest, alguse sai. Samuti rõhutus ta, kui oluline on iga päev lugeda. Praktiliselt prooviti päikesetervitust ja veel mitmeid erinevaid asendeid. Tore oli saada uusi kogemusi ja oma keha paremini tundma õppida.
Siim Oliveri isa hobiks on mudellennundus. Kõigepealt rääkis külalislektor, et mudellennunduses on erinevad mudeliklassid. Videote vahendusel tutvustas ta nii väikseid ja lihtsaid, kui väga võimsaid ja keerulisi lennuspordi tehnilisi imesid. Lastele meeldisid eriti öösel pimedas taevas ilutulestikku laskvad ja muusikas lendavad mudellennukid. Oma videotervituse oli saatnud klassile ka üks 9-aastane ungari tütarlaps Antonia, kes on juba RS helikopteri piloot. Nii mõnelgi õpilasel tekkis huvi põneva ja väljakutseid pakkuva tehnilise ja spordiala vastu.
Annabeli isa, kes on jalgpallitreener, noorte ja noortekoondise treener ning endine Eesti koondise mängija ja profijalgpallur, rääkis lähemalt oma tööst ja hobist – jalgpallist. Et oma eesmärgini elus jõuda, selleks tuleb järjepidevalt ja väga palju tööd teha. Ta on ka Audentese spordigümnaasiumi vilistlane. Klass sai Annabeli isalt kingiks raamatu „Eesti jalgpall pildis”, milles ka tippsportlase pilt ja autogramm. Tunni lõpus näitasid nii lapsed kui külaline liikumisharjutusi, mis sobivad väga hästi koolitundi. Oli taas põnev kohtumine.
Ka Rihardi isa käis õpilastele tutvustamas maadlus- ja maasvõitlusspordiala Brasiilia Jiu-jitsut. Judosaalis said õpilased proovida erinevaid harjutusi, läbi mille õpiti oma keha paremini tunnetama. Õpiti kuidas valutult kukkuda ja muidugi ei puudunud ka tunnist lõbusad mängud.

 

2.a klass otsustas ühendada mardid ja isad ning nii tekkis mõte korraldada klassi isadepäevaüritus Eesti Vabaõhumuuseumis mardiprogrammi läbides. Muuseumipreililt kuulsid lapsed ja isad palju huvitavat vanaaegsete mardikommete kohta ning isade ja laste koostööna valmisid vanaaegsed mardimaskid. Lõpus oli tore koos pilti teha, kringlit süüa ja teed juua.

 

2.b klassi lapsed meisterdasid isadele kingituseks pliiatsihoidjad – siilid. Samuti esineti isadele etendusega „Siili keedupott”.

 

3.b klass tähistas isadepäeva pereūritusega. Senikaua kui emad lauda katsid, veetsid lapsed koos isadega aega kooliõues. Taskulampide abiga oli vaja ūles leida väikesed liiklusmärgid ja märkida nende nimed ristsőnasse. Kuigi ilm oli vihmane, said kőik tiimid hästi hakkama. Klassis ootas isasid väike esinemine. Lapsed esitasid oma kirjutatud luuletusi isast ja kinkisid isadele isetehtud kaardid ja kingitused. Pidu lőppes hommikul laste poolt tehtud tordi söömisega.

Jalus