fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

AUDENTES 25

Ivar Kotkas: „Kui oled tulnud treenima, siis keskendu ja treeni“

19.12.2019

Audenteses tegutsetud aja jooksul on kogunenud nii mõnigi kõnekas seik, mida teistega jagada.

Esimesena meenub mulle üks päev, kus meil toimus Heiki Nabiga jõusaalis treening. Korraga vajus punt noori pallimängijaid ilma treenerita jõusaali. Iga mees võttis hantli või kangi ja hakkas justkui midagi tegema, samal ajal käis paras mokalaat. Selles saginas ei olnud just kerge treeningule keskenduda, aga millegipärast ei hakanud me korda majja lööma.

Segadus ei kestnud kaua, sest endine olümpiavõitja Jaan Talts tuli oma toonase treenitava Leho Pendiga treeningule. Talts vaatas ukselt seda sipelgapesa ja tõstis häält: „Kuulge, poisid, marss välja! Kas te ei näe, et maailmameister tahab trenni teha, mitte teie plära kuulata!“. Saal vajus ilma vaidlemata tühjaks. Taltsil oli õigus: kui oled tulnud treenima, siis keskendu ja treeni, kui tulid aega viitma ja juttu ajama, tee seda mujal.

Tähenduslik ja meeldejääv oli ka üks kehalise kasvatuse tund, mida õpetajana kergejõustikuhallis kolmandale klassile andsin. Tutvustasin parasjagu järgmist tegevust, kui äkki tuli minu juurde õpilane, silmad ehmatusest suured, ja ütles: „Õpetaja, see mees hüppas üle minu pea.“

Nimelt olid seal lähedal kastid, mille peale hüpatakse, ja noor tõstja Leho Pent oli just hüppeid tegemas. Viimane kõrgus, kuhu ta kahelt jalalt ilma hoota peale hüppas, oli 139 cm. Õpilased nägid oma silmaga, et luust ja lihast mees võib sooritada midagi niisugust, mis selles vanuses lastele tundus ilmvõimatu.

Veel meenub mulle juhtum 2009. või 2010. aasta hiliskevadest. Olin mudilastega staadionil, lapsevanemad kaasas. Ühel hetkel ilmus staadionile Andrus Värnik. Ta viskas pilgu meie poole, võttis soojendusdressi seljast, tegi kaks-kolm kergemat viset, heitis seejärel särgi ka maha ning viskas oda üle staadioni muruplatsi. Oli ikka võimas odakaar! Ei tea, kas motiveerisid lapsed endist maailmameistrit nõnda pingutama või oli selleks mõni nägus lapsevanem. See küsimus jäi küsimata.

Jalus