fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Jaanuari alguses oli tähelepanu tervislikel vahepaladel

27.01.2020

Jaanuari alguses toimub traditsiooniline teemanädal „Kommi asemel“. Kuna vaheaja sisse jäid jõulud ja aastavahetus, siis nii mõnigi võis süüa maiustusi ülearu. Nüüd oli hea natuke suuremat tähelepanu pöörata just tervislikule toitumisele. Paljud klassid valisid sellel nädalal magusate kommide asemel hoopiski puuvilju, köögivilju, pähkleid, rosinaid, müslibatoone ja kõikvõimalikke kuivatatud puuvilju. Kokati üheskoos salateid ning õpiti tervisliku toitumise põhitõdesid.

Näiteks 3.b klass proovis erinevaid puuvilju. Kõige enam maitses õpilastele ikkagi mango. Pomel ja greip paljudele lastele ei maitsenud. Samuti pidi iga laps tooma kooli ühe tervisliku salati retsepti. Grupid valisid välja meeldivama salati ja siis läks nende valmistamiseks. Rühmasiseselt jagati ära materjalid ja nõud. Igaüks võttis midagi kaasa ja ühiselt hakiti vajalikud toiduained.

Valmisid järgmised salatid:
Fitnessi salat: kirsstomatid, mango, kanaliha, kurk, paprika ja jääsalat
Värske salat juustu ja pestoga: lehtsalat, tomat, kurk, juustukuubikud, pesto
Lihtne värske salat: Lehtsalat, tomat, kurk, paprika, salatikaste
Puuviljasalat: maasikad, viinamarjad, vaarikad, kiivi.
Laste lemmik oli lihtne salat.

Kommi asemel nädala raames tegid ka VEPA sõbrad koostööd. 5.b klass käis esinemas 2.b klassile tervislike esitlustega. Teemadeks olid tervisepüramiid, taldrikureegel, leiva teekond ja tervislik toitumine. Et teadmised kinnistuksid, siis tunni lõpus korraldati kuldvillak. Väikesed VEPA sõbrad tänasid suuri kiidudega hästi tehtud töö eest.

 

Jalus