fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

erakooli uudiskiri

Jaanuaris algab jalgratturi koolitus

20.12.2016

Audentese erakool peab väga oluliseks, et õpilased käituks liikluses turvaliselt. Seepärast pakub meie huvikeskus õpilastele alates kolmandast klassist võimalust osaleda jalgratturi koolitusel.

Eesti liiklusseadus (§ 148) ütleb, et jalgratast võib iseseisvalt sõiduteel juhtida vähemalt 10-aastane isik, kes on omandanud jalgratturi kvalifikatsiooni, ning et 10–15-aastasel isikul peab sõiduteel sõitmiseks olema jalgratta juhtimise õigus.

Neljapäeval, 12. jaanuaril alustame juba kaheksandat aastat jalgratturi koolitusega. Õppetund toimub kord nädalas 13.30–14.30. Kohtutakse 16 korda.

Huvilisi koolitab vastava väljaõppe saanud õpetaja Krista Kinkar, kes on ka liiklusteemalise tööraamatu „Mina liiklen ohutult“ autor.

Koolituse läbinud õpilane

  • valitseb jalgratast;
  • oskab jälgida liiklust, märkab ja näeb ette võimalikke ohte ning käitub asjakohaselt;
  • arvestab teiste liiklejatega ja suhtub neisse lugupidavalt;
  • sooritab edukalt jalgratturi teooria- ja sõidueksami ning saab selle kinnituseks jalgratta juhtimise õiguse ja jalgratturi juhiloa.

Loen jalgratturi koolituse kohta lähemalt

Jalus