fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Audentes

Jäätmenädal Audenteses

02.12.2015

Üleeuroopalist jäätmetekke vähendamise nädalat tähistatakse novembrikuu kolmandal nädalal. Audentese koolipere võttis sellest nädalast osa lastekoolist gümnaasiumini, sisustades erinevate ainete tunde teema käsitlemisega.

Jäätmevaba nädala korraldamise eesmärk on näidata, kuidas tarbimisele suunatud ühiskond mõjutab keskkonda ning rõhutada jäätmetekke vähendamise ja säästva eluviisi omavahelist seost. Erinevates kooliastmetes käsitleti teemat erinevalt. Lastekoolis ja huvikeskuse käsitööringis meisterdasid lapsed erinevatest taaskasutatavatest materjalidest jõuluootusele omaseid vahvaid päkapikke ja ingleid. 3.b klass fantaseeris pakendite ja muu taaskasutatavaga ning valmisid mitmesugused prügielukad. 4.b klassil valmis ühistööna vanapaberist lumememm.

5. klassidel käis külas keskkonnateemaline õppeprogramm Prügi VaheTund, kus projektijuht Liina Kanarbik propageeris läbimõeldud tarbimist ning keskkonnasõbralikku eluviisi. Tunnis arutleti jäätmeliikide plastik, paber ja papp, riided ja toidujäätmed näitel, millist mõju avaldab asjade tootmine loodusele, milliseid valikuid teha kodus ja poes ning kuidas asju taaskasutada või taaskasutusse suunata.

5. klasside tüdrukud valmistasid käsitöötunnis kasutatud t-särkidest kuusepuu ja vanast laudlinast kandekoti.

11. klassidele pidas keskkonnaameti spetsialist Reet Kristian loengu „Jäätmed“, mille lõppedes said õpilased reaalselt oma tunni teadmisi proovile panna, sorteerides ühistööna ära jäätmekasti.

Jäätmenädal oli tegus ja vaheldusrikas kõigis kooliastmetes. Lõimudes mitmete õppeainetega, sai teemat edasi anda erinevates ainetundides. Õpilased said teadlikumaks jäätmetekke vähendamisest ja vältimisest.

 

Jalus