fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Jäätmetekke vähendamise nädalal pandi rõhku korduskasutamisele

01.12.2017

Igal aastal leiab novembrikuu eelviimasel nädalal aset üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal. Audentese koolipere võttis sellest nädalast osa lastekoolist gümnaasiumini, sisustades erinevate ainete tunde teema käsitlemisega. Käesoleval aastal oli teemaks: „Korduskasuta – anna esemele uus elu“.

1. klasside õpilased meisterdasid erinevatest kodus olevatest pakendijäätmetest roboteid, imeloomi või imemasinaid. Nendest valmis näitus väikese koolimaja fuajees. 2.a klassi õpilane oli valmistanud lausa elusuuruses roboti.

 

2.c klassis kasutasid lapsed jäätmetekke vähendamise nädalal esmakordselt õpetaja valmistatud valgeid tahvleid. Need võimaldavad neil ka edaspidi palju paberit kokku hoida. Lisaks meisterdati jogurtipudelite korkidest vahva matemaatiline arvutusmäng, mida edaspidigi õppevahendina kasutada saab.

 

3.a klass meisterdas oma klassi lae alla toredad linnukesed erinevatest materjalidest, mis olid kuskilt üle jäänud. Linnukeste nokad olid tehtud munakarbist, kehad ja tiivad erinevast kartongist, nagu näiteks vanadest kasutamata diplomitest, mis siis üle värviti ja kokku pandi.

 

3.b klass valmistas jäätmetekke vähendamise nädala raames kasutatud kohvikapslitest lumememmesid ja pakenditest valmis küünlatuledes vanalinn. Tunnis käsitleti „Sorteerides annad pakendile elu“ näidismaterjale, kus lapsed said ise näha, mis jääkidest tehakse. Tahvelarvutites mängiti „Prügisorteerimise mängu“, kus alguses oli punktisumma väike, aga kasvas teadmistega suuremaks. Samuti vaadati õppevideoid taara ja pakendite teekonnast.

 

4.c klass vaatas Pakendikeskuse õppevideoid, mis neile väga meeldisid ning tutvustasid lastele, mis juhtub pudelite ja purkidega, kui need tagastuspunkti viia. Seejärel tutvusid nad kooli toodud näitematerjalidega pakendiringlusest ning tegid taaskasutuse teemal nii-öelda ajurünnakut – mida ja kuidas saab taaskasutada. Kunstitunnis meisterdati pusledest jõulukaunistusi. Pusled tõid lapsed ise kodudest, sest neil oli selliseid puslesid palju, millel tükke puudu või mida keegi enam kokku ei pannud. Oma kätega meisterdamine pakkus palju rõõmu ja elevust!

 

5.b klass mõtles juba jõuluaja peale. Kuna saabub I advent ja algab jõuluaeg, siis päkapikud hakkavad piiluma ja vaatlema. Nemad valmistasid kasutatud munarestidest vahvad ja uudishimulikud jõulupäkapikud oma koduklassi.

 

8.a klass käis kinos vaatamas filmi „Plastist ookean“. Klassijuhatajatunnis räägiti plastmassi ümbertöötlemisest ning mida kõike saab valmistada ümbertöödeldud materjalidest.

Peale kõige selle on nüüdsest nii suures, kui ka väikeses koolimajas üles seatud pandipakendite kogumiskastid, et õpilased saaksid pakenditele uue elu anda ning nad ringlusesse tagasi saata. Pandipakendite tagastamisel saadud raha eest ostame mõlemasse koolimajja mänge, mis aitavad õpilastel aktiivselt vaba aega veeta nii vahetundides kui ka peale koolitunde.

Jalus