fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Jõulude ootamise aeg väikeses koolimajas

21.12.2021

Detsembris jõuab kätte aasta kõige pimedam ja samas kõige imelisem ootuste aeg. Igaüks ootab midagi: kes päikesevalgust, kes valget lund, kes vaikust ja rahu, kes päkapikke, kes jõuluvana, kes kuuse ehtimist. Kuid kõik me ootame seda erilist jõulutunnet.

Väikese koolimaja õpetajad otsustasid muuta jõuluootuse veelgi erilisemaks, alustades advendiaja iga esmaspäeva tuntud jõululaulude laulmisega. Kes siis ei teaks laule „Oh, kuusepuu“, „Tiliseb, tiliseb aisakell“, „Jõulukellad“ („Tasa, tasa …“), „Aisakell“ jne.

Esimesel korral kogunesime väikese maja fuajees, koolitädi ja jõulupuu juures. Õpetajad laulsid ning lapsed vaatasid ja kuulasid imestades.

Nähes pühapäeval, teisel advendil lumme uppunud ümbrust, oli muusikaõpetaja Anu kindel, et esmaspäeva hommikul tuleb meil minna oma jõulutunnet õue jagama. Esmaspäeva hommikul kogunesime söökla ees asuvatele uutele, suvel ehitatud treppidele, mis moodustavad nagu väikse laululava. Kuna kõik olid hästi soojalt riides, lisas 15-kraadine pakane veelgi enam mõnusat jõulutunnet. Kusagilt pargirajalt, suure koolimaja poolt, sai aega läbi astuda ka oravapoiss, kes tekitas tõeliselt palju elevust ja rõõmu kõigis – nii suurtes kui ka väikestes.

Küünlad treppidel põlesid, õpetajad laulsid ja mõned lapsed ka. Selle hetke maagilisuse võtsid kokku ühe mööduja muljed: „Lähenesin koolimajale, kuulen vaikset jõululaulu. Kusagilt, läbi udu kumab küünlavalgus. See oli nii müstiline.“

Kolmanda advendi järel oli mõte ühiselt kelgutada jõulud lähemale, aga eelmisel päeval alanud vihm viis meid siiski tuppa. Kogunesime teise korruse puhkeala jõulupuu ümber. Laulsid õpetajad ja juba suur hulk lapsigi.

Neljanda advendi järgse esmaspäeva hommikul tänasime jõululauludega piduliku jõululõuna valmistajaid. Ütlesime aitäh ka kogu aasta jooksul saadud maitsvate ja suurte ampsude eest. Sööklast suundusime 1.–4. klassidega aulasse, et laulda jõululaule nüüd juba suures ühendkooris. Jõulud tulnud ju!

Kaunist advendiaega ja rahulikke jõulupühi!

Jalus