fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Jõulueelne aeg võimaldas harjutada näpuosavust

21.12.2021

Kõik erakooli 5.–9. klassi õpilased andsid kunstitundides oma panuse sellesse, et saaksime luua suures koolimajas kauni jõulumeeleolu ja tervitada kooli koostööpartnereid südamlike kaartidega. Käsitöötundides ja tehnoloogiaõpetuse tundides valmisid ka vahvad kingitused lasteaedadele.

Meie õpilased omandasid sellel aastal noalõike oskused ja said neid tehnilisi töövõtteid korralikult harjutada: nooremad meisterdasid lihtsamaid motiive ning vanemad pusisid keerukamate siluettide lõikamisega. Nii valmisid valged siluettpildid, mis kaunistavad kooli fuajeed, koridoriaknaid ja klasside ukseklaase.

Klassi jõulumeeleolu loomiseks meisterdasid 5. klassi õpilased moodulitest koosnevaid ruumilisi põhjapõtru. Kuna kaunistusi valmistati paaristööna, õppisid lapsed rohkem üksteisega arvestama ja koostööd tegema. Põdrad olid jõulukampsunites ja -sokkides, koos kuljustega. Seega loovusest lastel puudu ei jäänud.

6. klassi õpilased proovisid kätt origamis: oma klassiruumi ja õpetajate tuppa valmistati voltimistehnikas ruumilised kuused.

Koolis toimuvaks lõbusate jõulukampsunite päevaks maalisid 7. klassid ja 9.b klass suureformaadilisele paberile kampsunid, mis paigutati kooli vestibüüli. Neljased grupitöö tiimid valis seekord arvutiprogramm, sest oskust teha koostööd erinevate inimestega on oluline arendada juba koolis. Lõbusate kampsunite loomine pakkus õpilastele elevust ning seejärel said seda ühisloomingut fuajees nautida kõik koolipere liikmed, sealhulgas koolitädi.

Igal aastal loovad lapsed kunstitundides jõulukaardid, mis saadetakse kooli koostööpartneritele. Tänavune teema „Jõulukalender“ haakus Audentese jõulutervitusega veebis. 7. ja 8. klassid ning 9.a klass komponeerisid oma grupitöödes kaardid, kus oli kasutatud palju käsitööpabereid ja omaloomingulisi joonistusi. Töötati mitmesuguste paberilõikuritega ja rakendati säästvat paberikasutust. Õpilased said harjutada ka liimitööd, kuna kaart tuli vormistada puhtalt ja korrektselt.

Kõiki eelnimetatud loovtegevusi juhendas kunstiõpetaja Tiia Pällo.

Audentese kooli õpilased võtsid osa ka ülelinnalisest koostööprojektist „Koolilt lasteaiale“, kus selle aasta teemaks oli „Tunnetusrada“.

Tunnetusrada on mänguline õppevahend, mida kasutades õpib laps asju tunnetama jala või käega kompides, nii pimesi kui ka avatud silmadega. 5.–8. klassi poisid valmistasid tehnoloogiaõpetuse tundides tunnetusraja kastid ning 9. klassi tüdrukud õmblesid nendesse kastidesse kotid.

Õpilasi juhendasid käsitööõpetaja Anneli Mataloja ja tehnoloogiaõpetuse õpetaja Allan Haak. Tunnetusrajad jõuavad Tallinna lasteaedadesse detsembri jooksul.

Jalus