fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Jõulujutud kõlasid ka inglise keele tundides

10.01.2022

Detsember oli toredate lugude ja luuletuste aeg. Seda sõnumit kandis Audentese virtuaalne jõulukalender, kus sai igapäevaselt kuulata õpetajate esituses õpilaste omaloomingulisi kirjatöid.

Toredatel lugudel oli detsembris koht ka inglise keele tundides. Nimelt rõõmustasid 5.a ja 5.b klassi õpilased oma koolikaaslasi ja käisid neile inglise keeles ette lugemas. Õpilasi juhendasid inglise keele õpetajad Kertu Laanesoo ja Riina Rosenfeld. Esmalt harjutati ilmekat lugemist ja esinemist oma rühmas. Siis käidi kahekaupa inglise keele tundides teistele jõulurõõmu viimas. See nõudis parajat eneseületust, sest rambipalavik võttis nii mõnelgi esinejal põlve värisema. Nii suuremad kui ka väiksemad kuulasid lugusid huviga. See, mis tekstis arusaamatuks jäi, sai selgeks piltide abil.

Esimese raamatu pealkiri oli „What’s a Christmas?” (autor Hayley Down). See rääkis loo päkapikust nimega Ed, kes kogemata kombel jõuluvana saanist välja kukkus ning lõunanabale maandus. Ed kohtus pingviinidega ja avastas oma üllatuseks, et nood ei tea jõuludest ega nende tähistamisest midagi. Edi abiga õpiti jõulupuud kaunistama, kingitusi tegema ja jõululaule laulma. Südaööl saabus jõuluvana oma ringreisilt tagasi ning veetis ülejäänud pühad lõunanabal. Ed lubas ka järgmisel aastal läbi astuda, aga seekord kasutada selleks langevarju.

Teise raamatu pealkiri oli „A Very Messy Christmas” (autor Rosie Greening). See rääkis loo päkapikust nimega Chip, kes polnud eriline korraarmastaja. Jõululaupäeval sai ta ülesandeks üks kink sihtkohta toimetada. Kohale jõudes avastas Chip, et maja polnud pühadeks piisavalt kaunistatud. Chip otsustas vea parandada võttes appi tualettpaberi rulli, mustad sokid pesukorvist ning jahu lume asendajanda. Tagasi jõuluvana juurde jõudes kahtlustas Chip, et oli liiale läinud ning segadus pererahvale ei meeldi. Varsti aga saabus kiri, kus pere hoopis tänas päkapikku pühade lõbusamaks muutmise eest. Nii avastas Chip oma ande ja temast sai põhjapooluse peokorraldaja.

Kuna toredatest jõululugudest puudust ei ole, tulevad järgmisel aastal ettekandmisele juba uued lood.

Jalus