Uudised
SPORDIKLUBI
Jõusaalis tehtavad vead, mida Sina võid vältida
21.09.2022
Jõusaalis treenima asudes on peale tahtejõu tarvis rakendada ka asjatundlikku lähenemist. Ainult sel juhul saad olla kindel, et liigud oma eesmärgi poole ja säästad ennast võimalikest vigastustest.
Audentese spordiklubi rühmatreeningute peatreener ja personaaltreener Katrin Hiiepuu räägib kuuest veast, millest tasuks jõusaalis treenides kindlasti hoiduda.
Ei tehta soojendust
Enne treeningut tuleb lihased ja närvisüsteem ette valmistada, et olla treeninguks valmis ning vähendada traumaohtu. Soojendusele pühendatud aeg ei pea olema pikk, aga see tegevus võiks olla teadlik: keskendu just sellele kehapiirkonnale, millega seotud harjutust asud esimesena sooritama.
Treenitakse kas liiga harva või siis liiga tihti ja kurnavalt
Kõike tasub teha mõõdukalt. Täpselt sama oluline, kui on treening, on ka sellest taastumine ehk puhkus. Vigastuseni võib viia nii ala- kui ka ületreening.
Alatreeningu puhul ei teki kehas treeningkohastumist ja korrektne tehnika ei kinnistu.
Ületreeningu puhul soovitakse minimaalse ajaga saavutada maksimaalne tulemus. Seepärast ei puhata enne trenni eelmisest treeningust välja, mistõttu kannatavad nii sooritusvõime kui ka sportlik edenemine. Pea meeles: lihased arenevad siis, kui oled puhkeolekus ehk trennist taastumas.
Keskendutakse üksnes mõnele lihasegrupile
Kui tegu pole just kindla spordiala puhul vajaliku spetsiifilise eesmärgiga, siis tasub jõusaalis treenida kogu keha tervikuna: nii saavutad lihastasakaalu. Kui aga teed harjutusi vaid teatud lihaserühmadele, siis võivad tähelepanuta jääda selle rühma vastaslihased, mistõttu tekib lihaste düsbalanss.
Kasutatakse vale treenimistehnikat
Kui sooritada harjutust vale kehaasendi ja vale tehnikaga, siis avaldab see liigestele ülearust koormust ning toob halvimal juhul kaasa vigastuse. Vale tehnika puhul ei pruugi lihasegrupid, mille arendamiseks harjutus on mõeldud, üldse mitte aktiveeruda.
Ei seata endale kindlat eesmärki
Väga keeruline on jälgida arengut või koostada treeninguplaani, kui pole määratud eesmärki. Sea endale üks suur siht ja jaga see omakorda väiksemateks vahe-eesmärkideks. Nii saad selge ülevaate, kuhu poole oma arengus pead liikuma ja kus parasjagu asud.
Ei peeta nõu treeneriga
Treeneri käest nõu küsimine või personaaltreeningu võtmine näitab, et soovid teadlikult treenida või liikuda treeningutega uuele tasemele.
Keegi ei pea jõusaali harjutusi kohe oskama. Kuigi neid võib vaadata ka videokeskkonnast, tee vähemalt esialgu treeningukava läbi koos treeneriga. Nii saad veenduda, et harjutus mõjub just nendele piirkondadele ja lihaserühmadele, mille treenimiseks see on mõeldud. Treener aitab ühtlasi leida õiged raskused ja Sinu eesmärkidega sobivad harjutused.
Vaata veel
-
Ujula 28. jaanuaril kell 11.00–17.00 ja 29. jaanuaril 9.00–14.30 suletud
26.01.23
Laupäeval, 28. jaanuaril toimub Audentese spordiklubis ujumisvõistlus Audentese Karikas. Seoses sellega on ujula 28. jaanuaril kell 11.00–17.00 suletud. Pühapäeval, 29. -
AUDECAST #20 | Vilistlane ja korvpallur Siim-Markus Post
25.01.23
Audecast on Audentese spordigümnaasiumi õpilaste poolt algatatud podcastide sari, mis sai alguse 2022. aasta jaanuaris. Esimene hooaeg oli podcastile edukas -
Kergejõustikuhall 29. jaanuaril kell 10–15 treeninguteks suletud
25.01.23
Pühapäeval, 29. jaanuaril toimub kergejõustikuhallis noortesarja Uju ja jookse III etapi võistlus. Seoses sellega on kergejõustikuhall 29. jaanuaril kell 10–15 -
AUDENTESE PODCAST | Huvitegevuse kasust noore ja täiskasvanu arengule
24.01.23
Uues podcast’i episoodis räägime sellest, kuidas saab noore ja täiskasvanu huvitegevuses osalemine mõjutada kogu tema edasist elu. Saame teada, miks