fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Kahese karjääri päeval rääkisime raha- ja meediatarkusest

02.06.2023

Igal aastal leiavad kahese karjääri päeva korraldajad koos õppursportlastega mõne teema, milles noortel oleks tarvis teadmisi ja oskusi täiendada. Sel korral jäid teemadena sõelale rahatarkus ja meediatarkus, mis kumbki tavalise koolihariduse programmi ei mahu.

Rahatarkuse seminar

Esimesel seminaril oli eksperdiks Karel Kõiv, kes on üle kümne aasta ise aktiivselt investeerinud, töötades samal ajal müügijuhina ühes rahvusvahelises firmas. Rahatarkuse teemadel on ta koolides külalistunde andnud juba üle kuue aasta.

Investeerimise teema on aastatega küll üha rohkem pilti ilmunud, kuid sellevõrra suurem on ka segadus, millest peaks noor investeerimise puhul alustama. Seepärast oli hea meel, et meie õppursportlased omandasid seminaril rahatarkuse põhitõed usaldusväärsest allikast.

Noored said rohkem teada rahalise kindlustatuse, varaklasside, liitintressi, investeerimise baaspõhimõtete, investeerimisega alustamise võimaluste ja heade rahaharjumuste kohta. Mitu korda kõlas lihtne, kuid alati mitte lihtsasti järgitav põhimõte, et olulisim samm rahalise kindlustatuse poole on kulutuste kärpimine. See loob võimaluse, et üldse oleks midagi investeerida. Sealt edasi saab juba mõelda, kuidas, kuhu, kui palju jne.

Karel Kõiv soovitas noortel investeerimisteadmiste kogumiseks lugeda asjakohaseid raamatuid, osaleda veebiseminaridel ja suhelda inimestega, kellel on suurem investeerimiskogemus. Viimasest vihjest võtsid õppursportlased muidugi kohe kinni, kasutades võimalust vahetada mõned sõnad esinejaga ka pärast seminari.

Meediatarkuse seminar

Juba aastaid on aktuaalne teema ka sotsiaalmeedia. Praktikas kasutatakse sotsiaalmeediat küll täie hooga, samas aga puudub korralik teadmispagas, kuidas seda targalt teha.

Selle pagasi kasvatamiseks oli meil külas Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht Merili Luuk. Ta jagas praktiliste näidete varal enda laialdasi teadmisi sellest, kuidas sotsiaalmeedias teadlikumalt käituda. Samuti said meie õppursportlased profisoovitusi, kuidas sotsiaalmeedia enda sportlaskarjääri arvestades kasulikult tööle panna. See lähenemine võis tunduda ilmselt noortele palju toredam, kui lasta sotsiaalmeedial ennast juhtida.

Publik õppis mõne kasuliku nipi ka intervjuu andmise kohta: Merili Luuk rääkis, mida intervjueeritaval tasub teha ja mida mitte.

Päev, mis andis kasulikke teadmisi

Kokkuvõttes olid mõlemad seminarid sisutihedad ja laiendasid noorte teadmisi tublisti. Mis veelgi olulisem: loodetavasti läheb osa sellest raha- ja meediatarkusest ka praktikas kasutusse.

Jalus