fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI ja SPORDIGÜMNAASIUMI UUDISKIRI

Kaie Saar: „Lõplikud valikud teeb igaüks ise“

19.12.2019

Sellel õppeaastal alustas Audenteses tööd õppenõustaja (sotsiaalpedagoog) ja HEV-koordinaator Kaie Saar. Uurisime, mida peab ta oma töös oluliseks ja kuidas on sisse elanud.

Mis tööd Sa kooli õppenõustaja ja HEV-koordinaatorina teed?
Minu ülesanne on toetada õpilasi, õpetajaid ja treenereid ning vajaduse korral ka lapsevanemaid.
Aitan õpilastel koolielu ja õpingutega kohaneda ning vajaduse korral toetan nende sotsiaalsete oskuste kujunemist. Õpilase erivajadusest lähtuvalt koordineerin õppetöö kohandamist õpilasele jõukohasemaks.
Eelkõige olen kuulaja, abistaja, nõuandja, infojagaja ja tähelepanujuhtija. Julgustan õpilasi enda poole pöörduma, kui on raskusi õppimises või kui õpilane vajab tuge, et koolieluga kohaneda või keeruliste suhetega toime tulla.
Olen koolis ka selleks, et kui õpilane soovib kellegagi oma plaane arutada või lihtsalt südamelt ära rääkida. Vestelda saame privaatselt. Õpilasel ei tasu karta, et ta ütleb midagi valesti: meie vestluses on oluline see, et välja tuleks just õpilase isiklik arvamus. Meeles tasub pidada, et lõplikud valikud teeb igaüks ise. Õppenõustajana saan lihtsalt pakkuda oma abi, et õpilane võiks oma valikutes selgusele jõuda.
Õpetajal, treeneril või lapsevanemal on õige aeg pöörduda õppenõustaja poole näiteks siis, kui noore käitumine on muutunud ning kodu ja kool on teinud koostööd, kuid mured püsivad.

Kui kaua oled koolis töötanud ja kus Sa varem töötasid?
Hariduses pean end uustulnukaks: töötan koolis kuuendat aastat. Küll aga ei ole mulle võõrad haridus- ja sotsiaalteemad, kuna väga pikka aega töötasin kohalikus omavalitsuses, korraldades haridus- ja sotsiaaltööd.
Audentesesse tulin Harjumaalt Nissi Põhikoolist. Töötasin seal viis aastat ning seda aega meenutan siira tänutundega.

Kuidas kohanemine on kulgenud?
Audenteses on mind väga soojalt vastu võetud ning kohanemine on olnud sujuv, sõbralik ja toetav. Tööle tulles jahmatas mind, kui erinevatest üksustest Audentes koosneb ning kui ühtse perena kogu see suur süsteem töötab.
Mind rõõmustab ka asjaolu, et siin õpib nii palju sihikindlaid ja eesmärgile pühendunud noori ning et nende ümber on omakorda hoolivad täiskasvanud, kes neid sellel teel toetavad.

Audentese moto on „Tervis, tarkus, tasakaal“. Kuidas see koolielus välja paistab?
Minu arvates on seda mõtteviisi näha igal sammul: kaunis ja korras kooliõu, turvaline ja mõnus koolimaja, suurepärased sportimisvõimalused, inspireerivad õpetajad, innustavad treenerid ning sõbralik ja toetav koolipere.

Millega tegeled vabal ajal?
Mulle meeldib teha värskes õhus tervisesporti: suvel sörgin ja sõidan rattaga, talvel suusatan. Käin meeleldi ka teatris, kinos ja kontsertidel.
Olen tegev ühes mittetulundusühingus, kus õpetatakse lastele ja noortele eri pille ning kus tegutseb armas orkester Nissi Trollid. Teist aastat annetan Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikuna oma vaba aega haigete laste ja nende perede heaks.

Jalus