fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOLI UUDISKIRI

Kaks esimest nädalat distantsõppes on möödas

30.03.2020

Juba praegu võib öelda, et nii õpetajad, õpilased kui ka lapsevanemad on olukorraga väga hästi hakkama saanud. Loomulikult võtab distantsõppega kohanemine kõigil aega ning seejuures on parimate lahenduste leidmiseks õpilaste ja lapsevanemate tagasiside ülioluline. Samas on igal olukorral ka positiivne pool: oleme palju juurde õppinud ja kogemuse võrra rikkamad.

Oluline on läbi mõelda, kuidas õppida ja õpetada
Õpilastel on erinevad õpioskused ja -harjumused ning erinev iseseisva töötamise oskus. Et õppimine oleks tõhusam, tuleb aega planeerida, päevakava koostada ja teha ülesandeid igal koolipäeval, et need ei kuhjuks.
Loomulikult tunnevad õpilased puudust õpetaja ja klassikaaslastega silmast silma suhtlemisest: kõigile on nüüd selge, et klassis koos õppida on kergem. Mõistetakse, kui suur osa õpiti enne ära koolis, sest nüüd on kogu tööde maht vaja ära teha kodus.

Andke julgelt märku, kui vajate õpetajalt lisatuge
Kui märkate lapsevanemana oma lapse õppetöös takistusi, siis proovige välja selgitada, mis on selle taga ja mis aitaks teda edasi. Oluline on, et tema õpimotivatsioon ei kahaneks.
Õppimine nõuab pingutust ja õppimise edukust ei näita ülesannete tegemise kiirus, vaid õpitust arusaamine. Seega tuleks keeruline ülesanne jagada osadeks ja õppida väikeste ampsudena. Õppimise juures on oluline ka järjekindel harjutamine ja julgus eksida.

Võtke olukorrast parim
Kindlasti tuleb saavutada tasakaal õppimise, ekraani taga olemise ja liikumise vahel. Leidke aeg ja võimalus ennast koos perega sirutada: käige õues ning kohtuge kevadega. Lastele on alati rõõmu valmistanud loovad, praktilised ja liikumist võimaldavad õppeülesanded looduses. Miks mitte rakendada neid ka praegusel ajal.
Kuna ei ole teada, kui kaua eriolukord kestab, on ärevus loomulik. Selleks et see rahutus ei takistaks õppimist ja keskendumist, olge üksteisele toeks ning säilitage rahu. Lõppude lõpuks on distantsõppel ka omad võlud: laps saab hommikul välja magada, pere on koos ja ühisteks tegemisteks jääb rohkem aega.

Püsige terved!

Jalus