fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Kaks tihedat päeva robootikavõistluse finaalis

02.05.2023

15. ja 16. aprillil toimus Laagris asuvas Saue riigigümnaasiumis FIRST LEGO League robootikavõistluse „SuperPowered“ finaal, millest võtsid osa nelja eelvooru parimad tiimid. Finaalis osales teiste tublide seas ka Audentese huvikeskuse õpilaste võistkond AR Team.

Programmist ja robootikavõistlusest lähemalt

FIRST LEGO League (FLL) on 9–16-aastastele õpilastele suunatud programm, mis populariseerib teadust ja tehnoloogiat, jagab vajalikke teadmisi ja oskusi ning toetab meeskonnatööd ja sellega seotud põhiväärtusi.

FLL-i robootikavõistlus koosneb kahest osast:

  • keskseks osaks on kolmevooruline robotimäng. Selleks mõtleb meeskond välja, ehitab ja programmeerib roboti, mis suudab robotimängu väljakul etteantud ülesandeid autonoomselt täita ning sellega punkte teenida. Žürii hindab eraldi ka roboti disaini, mis hõlmab roboti tehnilist lahendust, tugevust, stabiilsust, täpsust ja programmeerimist;
  • ühtlasi valmistab iga meeskond võistluse tarbeks ette hooajateemaga seotud projekti ja esitleb seda kohtunikele. Projekti raames uurivad meeskonnad kindlat tõsielulist probleemi, mida teadlased ja insenerid lahendada üritavad. Projekti oluliseks osaks on oma avastuste ja lahenduse jagamine teiste inimestega.

Esimene võistluspäev

Laupäeval kogunesid võistlejad kell 10.00 ning iga tiim otsis üles talle ettenähtud laua ja sättis kaasatoodud asjad paika.

Kell 11 algas avatseremoonia. Võistkondade rongkäik liikus meeleoluka muusika saatel hoone kõige alumiselt tasandilt peasaali, kus tantsiti ürituse traditsiooniks kujunenud tibutantsu ja lauldi robotihümni. Korraldajad tutvustasid võistluspäevade kava, rääkisid ja näitasid, kus toimuvad planeeritud tegevused, ning jagasid muud olulist infot.

Seejärel sai iga tiim oma robotit veel kindlal kellaajal ja kindlal mänguväljakul katsetada ning vajaduse korral seadistada. Harjutamisele järgnes kolmevoorulise robotimängu esimene voor, misjärel pakuti osalejatele lõunasööki.

Pärast einet esitles iga tiim kohtunikele oma projekti: õpilased rääkisid projektist ja meeskonnatööst ning tutvustasid robotit ja selle programmi.

Korraldajad olid mõelnud ka meelelahutuse peale: võistlemisest vabadel hetkedel said kõik ehitada erinevaid põnevaid asju, kuna nende käsutuses oli laud, kus leidus lausa tuhandeid legoklotse.

Esimese päeva põhitegevuste järel kinnitasid osalejad saiakeste ja puuviljadega keha ning seejärel algas sõprusõhtu, kus meeskonnad esinesid laval laulude ja tantsudega, toimusid põnevate küsimustega Kahooti mängud ning õpilased said ka tantsida, muusikat kuulata ja muidu mõnusalt aega veeta. Lisaks sellele organiseerisid korraldajad erinevaid mänge, et kaasata osalejaid ühistegevusse.

Teine võistluspäev

Ka pühapäeval kogunesid võistlejad kell 10.00. Iga meeskond sai robotimängu jällegi kindlal ajal harjutada ning seejärel peeti robotimängude teine ja kolmas voor.

Pärast lõunasööki külastasid kohtunikud meeskonnaalasid ja vestlesid osalejatega. Seejärel algas ooteaeg, kuna kohtunikud läksid otsuseid tegema.

Medalitseremoonial sai iga osaleja medali ja tunnistuse ning tehti koos pilti. Pärast tseremooniale järgnenud tordi söömist ja tibutantsu kuulutas žürii välja võitjad ning andis neile üle karikad. Korraldaja öeldud lõppsõna järel saigi kogu FLL-i hooaeg läbi.

Kokkuvõttes võime öelda, et robootikavõistluse finaal osutus meie tiimile põnevaks: õpilased läksid koju uute kogemustega, said tuttavaks teiste robotihuvilistega, nägid erinevaid roboteid ja tehnilisi lahendusi ning said osa ka meeleolukast ühistegevusest.

Loen lähemalt veebruaris toimunud eelvooru kohta

 

Jalus