Uudised
SPORDIKLUBI, SPORDIGÜMNAASIUM
Karolin Victoria Kotsar treenib ja võistleb Austraalias
07.09.2022
Noor lootustandev ujuja ning Audentese spordigümnaasiumi õpilane Karolin Victoria Kotsar läks kolmeks kuuks Austraaliasse treenima ja võistlema. Palusime tal augusti lõpus jagada muljeid sealsest treenimiskultuurist ja võistlustest.
11. juulil said läbi juunioride Euroopa meistrivõistlused, sellele järgnes väike puhkus ja 30. juulil alustasin teekonda Austraaliasse. Seal ootasid mind 10 kraadi sooja ning tore ja hoolitsev perekond, kus on ka kaks minuealist last.
Austraaliasse jõudes hakkasin kohe treeningutega peale. Pärast paari päeva oli väsimus juba päris suur. Samas lootsin, et küll keha harjub.
Ujun Tuggeranong Vikings Swim Clubis ja minu treeneriks on siin David Murphy. Kuna praegu on lühikese raja hooaeg, tehakse kõik treeningud lühikeses basseinis. Klubis, kus mina treenin, on sportlased jagatud kolme rühma ja igas rühmas on kümme sportlast. Peale selle treenivad klubis veel väikeste rühmad. Vee ääres on kolm treenerit, kellelt võin alati kõike küsida.
Minu päevaplaan on enam-vähem alljärgnev. Ärkan kell 5 ning seejärel viib pere hoolitsev ema või isa mind treeningule: ujula asub kodust kümneminutilise autosõidu kaugusel. Esimene veetrenn toimub kell 5.30–7.30 ja teine kell 17.00–19.00. Võib öelda, et need trennid on ikka väga intensiivsed ja rasked.
Esimene võistlus – 2022 NSW Senior State Age SC Championships – toimus juba 10.–14. augustini Sydneys. Sain ühe kuldmedali ja neli hõbedat ning ujusin kõik tulemused isikliku rekordi lähedale. 400 m vabaujumises oli minu aeg 4.22,35; 200 m kompleksujumises 2.18,62; 100 m vabaujumises 57,10; 200 m vabaujumises 2.03,55 ja 100 m liblikujumises 1.03,75.
Pärast ühepäevast puhkust jätkasime kohe treeningutega, sest ees ootas suurem ja tihedama konkurentsiga võistlus: 23.–27. augustini toimus Sydneys 2022 Australian Short Course Championship. Finaale oli kaks: esimesse pääses kaheksa kiiremat ja teise finaali pääsesid U18 ujujad. Selle võistluse tulemused olid mul järgmised: 200 m vabaujumises 2.02,49 (uus Eesti juunioride rekord); 400 m kompleksujumises 4.51,43 (uus Eesti juunioride rekord); 200 m kompleksujumises 2.16,04 (isiklik rekord); 50 m vabaujumises 26,69 ja 100 m kompleksujumises 1.05,22.
Võistlus oli väsitav, aga emotsioon väga hea. Eriti meeldis mulle sealne kiire bassein. Samuti oli äge jälgida paljusid maailmatasemel ujujaid, kes sellel võistlusel osalesid.
Nüüd ootab jällegi ees mõni päev puhkust ja seejärel treenime kohe tugevalt edasi. Treenimisintensiivsus on Austraalia ujujatel kindlasti juba väiksest peale palju suurem: iga päev on vähemalt mingilgi määral eelmisest raskem ja pingutada tuleb kõvasti.
Vaata veel
-
Ekke Tiidemann: „Ma pole veel tundnud sellist seisundit nagu stress“
31.05.23
Meie spordigümnaasiumi tennisetreeneril Ekke Tiidemannil on laialdane kogemus võtta nii mängijakarjäärist, treeneritööst kui ka Eesti Davis Cupi meeskonna kapteni rollist. -
Kahese karjääri päeval rääkisime raha- ja meediatarkusest
31.05.23
Igal aastal leiavad kahese karjääri päeva korraldajad koos õppursportlastega mõne teema, milles noortel oleks tarvis teadmisi ja oskusi täiendada. Sel -
Kooliaasta täis teatrit
31.05.23
Audentese spordigümnaasiumi Otepää kool asub umbes 40 kilomeetri kaugusel Eesti ainsast kolme žanri teatrist: Vanemuine esitab oma kolmes majas nii -
Tule 1.–3. klasside kevadballile!
31.05.23