fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

spordigümnaasiumi uudiskiri

Kas lõputult saavutuste poole püüelda on mõttekas?

31.05.2018

Tänapäeval on pidevalt teemaks, kuidas saada, teha ja saavutada rohkem. See katkematu püüdlemine tekitab olukorra, kus ei tohiks justkui millegagi rahul olla. Ümberringi meenutatakse kogu aeg neid asju, mida veel ei ole.

Muidugi ei saa unustada, et spordis on saavutused siiski olulised. Aga kui liiga palju mõelda oskustele, mida veel ei ole, siis tekitab see lisapinget. Nii kulutab inimene asjatult enda ressursse, mida ta vajaks just selle soovitud tulemuse poole liikumiseks.

Inimese ressursid on piiratud
Selleks et oma jõuvarusid targalt kasutada, tuleks rohkem väärtustada protsessi. Kui mõte läheb jälle tulemusele („Mis siis, kui ma ei võida?“, „Ma pean kindlasti võitma, ma ei saa ju talle kaotada“ või „Kuidas mul ometi välja ei tule?“), siis saad enda tähelepanu sujuvalt hetketegevuse juurde tagasi tuua.

Juhindudes motost „Teekond on see, mis teeb meid õnnelikuks, mitte sihtkoht“, hoia tähelepanu tegevusel, mis on parajasti käsil. Nii paraneb selle tegevuse kvaliteet. Kui oled enda ülesandes täielikult sees, siis on ka suurem tõenäosus saavutada tulemus, mida soovid.

Uute arengusammude astumiseks väärtusta neid samme, mida oled oma arengus juba teinud. Nii saad rahulolu ja positiivsete emotsioonide kaudu oma jõuvarusid jälle täita. Kindlasti ei pea sa ennast kiitma iga väiksema asja eest, vaid ikka siis, kui oled arengus tõesti märgatava sammu edasi astunud. Kui oled millegagi pusinud ja saad sellega lõpuks hakkama, siis anna endale aega kogeda rahulolu.

Ole iseendale hea sõber
Isiklikku arengut teadlikult tunnustades panustad enesekindlusesse ja kogud järgmisteks tegemisteks positiivset energiat. Kui oskad enda arengusamme, pingutusi ja tugevusi väärtustada, siis on ka teistel sind lihtsam tunnustada.

Nii et ütle vahetevahel mõttes endale midagi hästi. Võid ennast tunnustada näiteks siis, kui oled ülesande pärast pikka ootamist ära teinud, saanud hakkama väljakutsuva ülesandega, kedagi võõrast tänaval aidanud või märkad peeglisse vaadates, et näed päris hea välja.

Neli praktilist soovitust, mis aitavad väärtustada protsessi
1.    Keskendu enda tegevusele, mitte tulemusele või sellele, mida veel ei ole.
2.    Väärtusta arengusamme, mida oled astunud. Tee mingi ülesande lahendamise järel hetkeks paus ja tuleta meelde raskusi, millega said sellel teel hakkama. Naudi seda väikest rahulolu, enne kui võtad käsile uue väljakutse.
3.    Otsi endale pingutust nõudvaid ülesandeid, mis on arenemiseks vajalikud, ning väärtusta nende täitmist.
4.    Märka häid omadusi ja tegusid enda puhul ning tunnusta ka teiste häid omadusi.

Jalus