fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Kätepesupäeval tuletati meelde puhaste käte olulisus

28.10.2020

ÜRO initsiatiivil tähistatakse iga aasta 15. oktoobril ülemaailmset kätepesupäeva (Global Handwashing Day), mille eesmärk on kätehügieeni propageerimine. Ülemaailmset kätepesupäeva tähistatakse alates 2008. aastast. Tervishoiuspetsialistide sõnul kaitseb käte korralik pesemine sooja vee ja seebiga mitmete viirushaiguste eest.

Tervisenõukogu valis ka selle aasta teemaks „Puhtad käed“. Kätepesupäeva kampaaniat viiakse meie koolis läbi juba mitmeid aastaid ning selle eesmärk on puhtuse ja hügieeni teadvustamine ning tagamine, millele pöörame tähelepanu terve aasta.

Erinevates tundides vaadati filmikatkendeid kätepesust ja puhtuse hoidmisest. Kooliõde Zinaida Kendra käis väikeses koolimajas 1.–3. klassi õpilastega vestlemas käte pesemise olulisusest ja õigest kätepesutehnikast. 3. klasside õpilased said spetsiaalse UV lambi all ka ise oma käte puhtust kontrollida. Kooliõde väljendas rõõmu, et lapsed mäletavad eelmisel aastal õpitut ja teavad kuidas kaitsta ennast nakkuste eest.

Söögivahetundides tegutsesid kätepesupatrullid. Õpilased said ise jälgida nii enda kui teiste käte pesemist ja hoolsust. Kätepesupatrullid tegutsevad kooli sööklas veel mitu nädalat.

 

Ka Audentese lastekooli lapsed rääkisid oma tundides kätepesu tähtsusest tervisele ja joonistasid „pisikuid“.

Jalus