fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Kauaoodatud ja eriline linnalaager

30.06.2021

Juunikuu linnalaager oli kahtlemata kauaoodatud ja eriline, oli see ju esimene huvikeskuse laager pärast pikka piiranguteperioodi. Kaua aega oli ebaselge, kas sel suvel tohib üldse laagreid korraldada ja millised saavad olema nõuded. Õnneks piirangud leevenesid ja pooled meie laagrikohad täitusid enne kui linnalaagri kava kodulehele üles sai.

Esmaspäev, 14. juuni
Laagrinädal algas korraliku hommikusöögi, üksteise ja ka laagrireeglite tutvumisega. Alguses olid lapsed veidi tagasihoidlikud nagu ikka laagri esimesel päeval, aga kui omavahel juba tuttavaks saadi, siis oli jutustamist ja muljetamist palju.

Pärast hommikusööki jaotati lapsed kahte rühma. Üks rühma liikus koolihoovi, kus mängiti erinevaid liikumis- ja avastamismänge, teine rühm aga puutöötuppa. Töö kahes rühmas oli vajalik, et tegevused puutöötoas oleksid turvalised ning õpetaja saaks kõik lapsi suunata ja juhendada. Pärast toimus tegevuste vahetus.

Puutöötoa ülesandeks oli meisterdada pildihoidik. Lapsed said eelnevalt laserlõikuri peal graveeritud ja välja saetud toorikud. Motiiviks oli must panter ja valida sai 12 erineva pildi vahel. Esimeseks ülesandeks oli ette tehtud ja nummerdatud joonte järgi välja saagida graveeritud kujutis. Seejärel tuli välja saetud detail lihvida. Kolmanda ülesandena tuli šablooni järgi märkida, välja saagida, lihvida ja naelutada alusdetail. Viimase ülesandena liimiti kuumliimiga külge pesulõks. Saepuru lõhna ja tegutsemisrõõmu oli kogu puutööklass täis!

Pärastlõunal läksime Megazone mängukeskusesse, kus ootasid ees põnevad lasermängud. Aga esmalt kuulati ära mängureeglid, valiti meeskonnad ja alles siis läks mänguks.

Esimene laagripäev möödus väga kiiresti ja pakkus lastele palju rõõmu. Lisaks sai iga laps koju kaasa viia omameisterdatud pildihoidiku!

 

Teisipäev, 15. juuni
Päev algas kokkamise töötoaga, kus õppisime valmistama kaneelisaiakesi. Tegevust oli mitmesugust – rullisime, pintseldasime, puistasime ja küpsetasime ning varsti hakkaski mõnusat kaneelihõngu tulema. Kaneelisaiade valmimist oodates mängisime „rikkis telefoni“ ja „numbrimängu 13“, et aeg ikka kiiremini läheks. Kui saiakesed olid seljakottidesse pakitud, alustasime bussisõitu Tilgu matkaraja poole. Matk algas Meremõisa õppekeskuse juurest ja lõppes Suurupi merekindluse lähedal. Matkal tutvusime erinevate käbidega, maitsesime jänesekapsast ja imetlesime pitsilisi (rööviku söödud) lehti. Tegime puhke- ja piknikupause ning enda küpsetatud kaneelisaiakesed maitsesid värskes õhus eriti hästi. Lisaks maalisime kividele, imetlesime merd, ronisime suure rändrahnu otsa, lugesime laevu ja linde. Tegime ka ringkäigu maa-alustes merekindluse käikudes.

Päev oli väga mõnus ja meeleolukas, aga ka mõnusalt rammestav. Just selline nagu üks õige laagripäev peab olema!

 

Kolmapäev, 16. juuni
Kolmas linnalaagri päev algas uute laagrikaaslastega tutvumisega ja selleks sobis suurepäraselt tennisepallidega ringmäng, kus enne palli söötmist tuli kaaslase nimi hüüda. Pärast hommikusööki sõitsime bussiga Solarise keskusesse kinno, vaatama lastefilmi „Lassie“. Film õpetas, et oma väärtuste eest tuleb alati seista ja kuigi filmis oli palju draamat, oli lõpp sellele vaatamata ikkagi õnnelik.

Pärast kinos käiku ootas meid kooliõues toitev piknik ja saime taas kinnitust, et värske õhk on kõige parem kokk. Saime veel veidi mängida ja juba ootas meid tellitud valge mikrobuss ning algas sõit loomaaeda. Loomaaias saime rahulikus tempos päiksepaistel mitu kilomeetrit kõndida ja imetleda erinevaid loomi ning linde. Lisaks loomadele meeldis lastele loomulikult ka jäätise söömine.

Päev oli palav ja päikseline, aga laagrilised pidasid retke tublilt vastu ning kella viieks jõudsime Audentesesse tagasi õhtusöögile.

Laagripäev oli väga tegus, täis eripalgelisi ja põnevaid tegevusi!

 

Neljapäev, 17. juuni
Üle pika aja said lapsed taas nautida veerõõme Kalev SPA keskuses. Lapsed lustisid basseinides ja torudes täiel rinnal. Vahepeal tundus, et neil on plaan kõik piirangute ajal laskmata jäänud liud ja ujumata jäänud meetrid ühe päevaga järgi teha.

Pärastlõunal ronisid ja mängisid lapsed veel kooli mänguväljakul ning seejärel meisterdati töötoas hobuseid. Igal lapsel valmis kaks hobust – must ja valge.

Aga üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna ja oma silm on kuningas. Oli suurepärane päev!

 

Reede, 18. juuni
Viimase laagripäeva hommik oli taas imeilus ja päikseline. Iga laagrilaps jäädvustas koos sõbraga asfaldile oma varju kontuuri ja lisas juurde nime. Kes soovis, sai veel „oma kuju“ värvida või mustritega kaunistada.

Pärast kosutavat hommikusööki sõitsime HappyFly batuudikeskusesse, kus sai hüpata, ronida, mängida, sõita erinevate ratastega, nii et tegevust jätkus kolmeks põnevaks tunniks.

Tegevuste ja söögipauside vahel veetsime iga vaba hetke õues mängides ja mõnusat suveilma nautides.

Päeva teise poole toimetasime kunsti töötoas, kus valmisid õlipastellidega joonetehnikas “Rõõmulille” tööd. Lapsed lõikasid ja kleepisid vastavate töövõtetega sümmeetrilise raami. Valmisid rõõmsad, värvilised ja eriilmelised teosed.

Nii tore, et laagrit jääb meenutama päris enda kujundatud rõõmulill!

 

Oli väga päikseline linnalaager ja seda nii osavõtjate, ilma kui ka tegevuste osas! Taas jõuti järeldusele, et koolivaheaeg ilma linnalaagrita, ei olegi nagu päris vaheaeg! Ilusat suve ja uute kohtumisteni!

Jalus