fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

HUVIKESKUS

Kauaoodatud ja eriline linnalaager

29.06.2020

Juunikuu linnalaager oli kahtlemata eriline, oli see ju esimene huvikeskuse laager pärast koroonaviirust ja eriolukorda. Kaua aega oli ebaselge, kas sel suvel üldse tohib laagreid korraldada ja millised saavad olema nõuded. Aga õnneks lubas valitsus alates 12. juunist siiski laagrite korraldamise ja pooled meie laagrikohad täitusid enne kui linnalaagri kava kodulehele üles sai. Laagri väljakuulutamise päeva õhtuks olid vabad vaid mõned üksikud kohad. Registreerimise kiirus ja ootenimekiri lastest, kes laagrisse ei mahtunud, näitas selgelt kui suurt puudust lapsed tegelikult üksteisega suhtlemisest ja tegevustest tundsid.


Esmaspäev, 15. juuni
Laagrinädal algas korraliku hommikusöögi, üksteise ja ka laagrireeglite tutvumisega. Kõik lapsed mõistsid, et tavapärasest rohkem on käte desinfitseerimist ja tervisenõuetest kinnipidamist. Aga äraütlemata tore oli lastel taas koolimajja tulla ja laagritegevustes kaasa lüüa. Alguses olid lapsed küll veidi tagasihoidlikud, sest nii kaua ei olnud nad ju eakaaslastega suhelnud, aga kui omavahel juba tuttavaks saadi, siis oli jutustamist ja muljetamist palju.

Tellitud bussiga sõitsime mõnusalt Rocca Al Mare vabaõhumuuseumisse. Ilm oli suviselt mõnus ja päikseline. Väikese ringkäiguga suundusime Kuie koolimaja juurde, kus juhendaja jagas lapsed gruppidesse, iga laps sai tahvelarvuti ja mobiiliäpiga NUMU algas põnev orienteerumismäng „Aita pruuti“. Mängu abil seigeldes sai tundma õppida meie ajalugu ehk taluelu, pulmakombeid ja ka eri ametimeeste töid. Mängu jooksul kohtuti vana aja inimestega ning lahendati lõbusaid ja õpetlikke ülesandeid. Nii sai liitreaalsuse abil näha, kes Härjapea talu sahvris pähkleid sööb, proovida hernestel põlvitamist või mõistatada, kus talurahvas vilja peksis. Veel sai uudistada, kuidas töötab tuulik või kuidas peab pidu setu rahvas.

Jüri-Jaagu talu juures oleval külaväljakul korraldasime pikniku ja kui hästi maitses värskes õhus piknikutoit. Külaväljakul oli suur külakiik, mis pakkus lastele põnevust, rõõmu ja kilkamist. Peale kehakinnitust ja kiikumist uudistasime pukktuulikuid ning külastasime Eestimaa eri piirkondadest pärit talusid. Tutvusime ka külapoega, pritsikuuri ja kabeliga. Avastamist oli palju, mõnes taluhoovis olid ka küülikud, keda paitada ning külateel sõitis mööda hobuvanker.

Koolimajja tagasi jõudes läksime kunstiklassi, kus vabaõhumuuseumist korjatud okstest meisterdasime vahvaid oksategelasi. Komponeerisime keha, kerisime lõngast riided, kujundasime puidust kettale näo ja seadsime lõngajuuksed. Valmisid tõeliselt muhedad ja toredad tegelased.

Päev oli tegus, täis eripalgelisi tegevusi ja uusi teadmisi ning lisaks sai iga laps koju kaasa viia omameisterdatud vahva oksategelase.

 

Teisipäev, 16. juuni
Päev algas arvutamispuslede kokkupanemisega ja peale hommikusööki sõitsime bussiga loomaaeda. Kuigi kõik lapsed olid varem loomaaias käinud, oli rõõm loomade nägemisest ja nende imetlemisest suur. Eriti tore, et lapsed said mõningaid loomi ka silitada ja kammida. Järgnes otsimis- ja avatusmäng loomaias, kus töövahendiks tööleht, mille abil täideti eri ülesandeid ja lahendati mõistatusi. Loomad olid kõik toredad, aga eriti meeldisid lastele lõvid ja elevandid. Peale otsimis- ja avatusmängu turgutasime keha piknikuplatsil ja taas leidis kinnitust tuntud tõde, et värske õhk on kõige parem kokk.

Tagasi koolimajja jõudes maalisid lapsed akrüülvärvidega kive ja iga kivi sai loova värvilahendusega uue rüü. Päev oli küll veidi väsitav, aga rõõmuküllane ja põnev.

 

Kolmapäev, 17. juuni
Kolmas linnalaagri päev viis lapsed Nõmmele matkama. Teekond koolimaja juurest viis läbi metsa, kus saime imetleda loodust ja tutvusime ka Von Glehni kujuga. Peagi jõudsime sihtpunkti, Nõmme suusahüppetorni juurde ja julgemad said ronida päris torni tippu imelist vaadet nautima – terve Tallinna oli nagu peopesal!

Matk jätkus läbi Sütiste metsa, kus tegime grillplatsil ka lõket, küpsetasime vorstikesi ning vahukomme. Oli uskumatu kogemus, et matkata ja grillida saab ka päris kodu lähedal, kui on ainult soovi seljakott selga panna. Pärast lõunapausi metsas liikusime tagasi koolimaja poole, kus matkajad said ülesandeks oma seiklustest ja tehtud fotodest panna kokku veebiraamat WriteReader keskkonnas (kasutaja: karud ja parool: 66nl).

Aga üks pilt räägib rohkem kui tuhat sõna ja oma silm on kuningas. Oli suurepärane päev!

 

Neljapäev, 18. juuni
Kuna hommikul sadas vihma ja müristas, lükkus planeeritud orienteerumismäng kooliõuel edasi. Alustasime päeva hoopis spordisaalis liikumismängude ja osavusharjutustega. Korraldasime teatevõistlusi ja mängisime saalihokit, lisaks harjutasime tennispallidega žongleerimist ning täpsusviset.

Ilmataat soosis aga meie ettevõtmisi ja peagi läbisid lapsed juba üheksa kontrollpunktiga orienteerumisrada. Igas kontrollpunktis tuli kirja panna üks sõna, et kokku moodustuks lause. Põnevust jagus küllaga!

Puutöötoa ülesandeks oli meisterdada liikuvate jalgade ja alalõuaga krokodill. Töö oli väga ajamahukas: esmalt saeti välja krokodilli kere ja lihviti kenasti ümaraks, seejärel saeti jaladetailid ja alalõua osa. Järgmiseks puurisid lapsed krokodilli alalõua detailile ja jaladetailidele avad ning kinnitasid detailid akukruvikeeraja ja kruvidega krokodilli keredetaili külge. Viimistlemiseks oli võimalus puidupõletajaga teha oma krokodillile ka silmad, kontuurid ja soomused. Paljud lapsed kasutasid lisaks ka värvimist.
Päev läks vaatamata hommikusele vihmale kenasti korda, sai kooliõuel orienteeruda ja koju minna päris oma krokodilliga!

 

Reede, 19. juuni
Laagri viimase päeva märksõnaks oli film. Päeva esimesel poolel külastasime Maarjamäel asuvat filmimuuseumi, kus kaks toredat muuseumipedagoogi kutsusid meid osalema tunnis „Filmi sisse minek“. Saime teada, mis rolli kannab režissöör, produtsent, stsenarist, monteerija või operaator. Iga ruum muuseumis pakkus lastele põnevaid infokilde, aga lemmikuks kujunes rohelise taustaga stuudio, kus sai sõna otseses mõttes filmi sisse minna ja ühineda seal näitlevate tegelastega. Põnevat vaatamist ja äratundmisrõõmu pakkus ka näitus „Elu on kostüümimäng. Cosplay Eestis“. Uudistasime zootroope, fenakistiskoope ja praksinoskoope, meisterdasime taumatroope ning saime muuhulgas teada, et Eesti esimene animafilm kandis pealkirja „Kutsu-Juku seiklus“.

Ka muuseumi õueala pakkus lastele põnevaid mänge ja hulgaliselt tegevusi. Mängimise vahepeal tegime lühikese jalutuskäigu lähedalasuva Maarjamäe memoriaali juurde. Kõndisime kahe kõrge seina vahel, arutlesime isamaalistel teemadel ja memoriaali olulisusest eesti rahvale, rääkisime küüditamisest ja oma rahva ajaloost.

Tagasi koolimajas kinnistasime filminduse teadmisi Kahoot viktoriiniga, õnneks jäi veel aega mängida ka koolimaja taga asuval mänguväljakul enne kui vanemad järgi tulid ja lapsed juba tuttavatele koolikaaslastele ning uutele linnalaagris saadud sõpradele head suve soovisid.

Oli igati vahva ja silmaringi laiendav laagrinädal! Ja üks mis kindel, koolivaheaeg ilma linnalaagrita, ei olegi nagu päris vaheaeg! Ilusat suve ja uute kohtumisteni!

Jalus