fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Keeltenädal tõi inglise keele tundidesse vaheldust ja koostööd

23.03.2018

Märtsis peetakse koolis traditsioonilist Keeltenädalat. Selle üritusega seoses on aastate jooksul toimunud palju erinevaid sündmusi: olümpiaade, häälimisvõistlusi, viktoriine, õppekäike jms.

Sel aastal toimusid 1.4. klasside õpilastele inglise keele tundide raames ühised mängutunnid, kus suuremad juhendasid väiksemaid ning mängisid koos nendega. Esimese klassi lapsed mängisid koos teise klassi lastega ja kolmandad koos neljandate klasside lastega. Mängiti erinevaid ingliskeelseid lauamänge, lisaks tehti ka liikumismänge ning lauldi. Mängutunnid andsid võimaluse oma koolikaaslastega tuttavaks saada, ühiselt tegutseda ja inglise keelt väljaspool tavapärast tunniolukorda praktiseerida. Mängides lendas aeg nii kiiresti, et lastel oli lausa kahju, kui tund ära lõppes. Arvati, et selliseid mängutunde võiks palju sagedamini teha.

5.–9. klassi õpilastele toimusid inglise keele tundide raames ettelugemistunnid. Lugusid käisid erinevates põhikooli klassides ette lugemas 6. klasside õpilased. Pärast lugemist arutleti kuuldu üle ja tehti selle põhjal erinevaid ülesandeid – koostati ja lahendati ristsõnu, mõeldi loole uus lõpp, joonistati illustratsioone jms. Põhikooli osas oli kandev roll just 6. klasside õpilastel, kes lugu inglise keele tundides varem käsitlesid ja soravat ning ilmekat lugemist harjutasid. Õpilased tunnistasid, et klassis harjutamine ja teistele, suurematele ja väiksematele koolikaaslastele võõrkeeles ettelugemine, on kaks erinevat asja. Kuigi mõnel lugejal põlv värises, said kõik suurepäraselt hakkama ning on ühe esinemiskogemuse võrra rikkamad.
Keeltenädal muutis tavapärased inglise keele tunnid vaheldusrikkamaks ja koostegutsemise lust tõi sära silma nii suurtele kui väikestele.

Jalus