spordiklubi

Kergejõustiklased noppisid Eesti meistrivõistluste teiselt päevalt 18 medalit

11.02.2018

Lasnamäe kergejõustikuhallis toimusid Eesti talvised vanuseklasside meistrivõistlused kergejõustikus kus võistlustules olid U18; U20 ja U23 vanuseklassi sportlased. Avapäeval võitsid Audentese Spordiklubi sportlased 19 medalit ning lisasid teisel päeval kontosse veel 18 medalit.

Teisel võistluspäeval kujunes U23 sportlastele edukaks 200 meetri jooks kus meie klubi sportlased võitsid kolm medalit. Tony Nõu võitis enda võistluste teise medali sprintides ajaks 21.76, kaksikvõidu sel distantsil tõi meie klubile Sten Ander Sepp ajaga 22.04. Pärl Eelma oli samuti edukas just 200 meetri jooksus võites pronksmedali tulemusega 25.87. Eelma võitis teisel päeval veel hõbeda kaugushüppes kandudes parimal katsel 5.68 peale. Eesti meistriks tõukas ennast Valeria Radajeva, kes oli parim kuulitõukes tulemusega 13.91.

U20 vanuseklassi kergejõustiklased said samuti tihedalt poodiumit külastada. Mihkel Talivee jäi võitmatuks kolmikhüppes tulemusega 13.83. Kuldmedali sai kaela ka Audentese teatenelik – Sepp, Sekk, Möll, Nazarov -, kes olid parimad 4×200 meetri teatejooksus ajaga 1.33,17.

Poodiumi teisele astmele kerkisid Egert Sekk 60 meetri tõkkejooksus (8.32), Karl Erik Nazarov 200 meetri jooksus (22.25) ja Rain Tasane 800 meetri jooksus (2.01,55). Pronksmedali väärilise esituse tegi meie piigade teatenelik 4×200 meetri teatejooksus kus võistkond koosseisus Käärt, Moor, Pernit ja Netšiporuk läbisid distantsi ajaga 1,51,60.

Võidukad olid ka meie U18 sportlased, Igor Andrejevile ei leidunud vastast kolmikhüppes mille ta võitis tulemusega 13.69. 200 meetri jooksus sprintis ennast esimeseks Ken-Mark Minkovski (22.09) ning teiseks tuli Carina-Renne Valdek (25.60). Võidurõõmu maitses ka Liis Grete Atonen, kes saavutas piigade 800 meetri jooksus ülekaaluka võidu ajaga 2.23,71. Robert Telpt pälvis sama pikal distantsil noormeeste arvestuses pronksmedali ajaga 2.09,62.

Johanna Soover oli edukas teivashüppes ületades kõrguse 3.10 ning pälvides hõbemedali. Ilusa punkti võistlustele pani meie noormeeste teatenelik – Andrejev, Kedrov, Tamm ja Minkovski -, kes tulid Eesti meistriteks 4×200 meetri teatejooksus ajaga 1.33,93.

Audentese Spordiklubi kergejõustiklased võitsid kahe päeva jooksul 37 medalit erinevates vanuseklassides. Soovime kõikidele sportlastele ja nende treeneritele palju õnne.