Otsi

SPORDIKLUBI

Kergejõustiklased püstitasid Eesti vanuseklasside mitmevõistluse meistrivõistlustel kolm rahvusrekordit

15.01.2019

Möödunud nädalavahetusel toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti meistrivõistlused mitmevõistluses U14, U16, U18 ja U20 vanuseklassile. Väga edukaks kujunes võistlus Audentese sportlastele kes püstitasid rahvusrekordeid ja võitsid mitmeid medaleid.

U16 vanuseklassis püstitas Liisa-Maria Lusti viievõistluses uue Eesti siserekordi kogusummaga 3551 punkti ning krooniti ka Eesti meistriks. Heiko Vääti juhendamisel harjutava Lusti üksikalade tulemused olid 9,19; 1.71; 9.96; 5.79; 2.46,56.

Selles vanuseklassis püstitasid meie sportlased rekordeid veelgi. 60 meetri tõkkejooksus läbis Anna Maria Millend distantsi ajaga 8,77, mis tähistab uut U16 vanuseklassi siserekordit. Kokkuvõttes saavutas Millend viienda koha. Elisabeth Pihela näitas head lennukust kõrgushüppes kus alistus 1.80 ning mis tähistab uut U16 vanuseklassi siserekordit. Kokkuvõttes jäi Pihela napilt neljandaks kaotades vaid punktiga pronksmedali võitnud sportlasele.

U18 vanuseklassis krooniti noormeeste seas seitsmevõistluse Eesti meistriks Tõnu Kaukise näpunäidete järgi harjutav Tony Ats Tamm kogusummaga 4875 punkti. U20 vanuseklassis astus poodiumi kõige kõrgemale astmele viievõistlustes Katre Sofia Palm, kes kogus 3702 punkti. Palm harjutab Sven Andresoo käe all.

Hõbemedalid kuulusid noormeestest Deniel Kedrovile (4993 punkti) ja Jaroslav Sivuhale (4208) kes pälvisid teise koha vastavalt U16 ja U20 vanuseklassis.