Otsi

spordiklubi

Kergejõustiklased startisid U18 EM-il ja U20 MM-il, Minkovski jooksis Eesti noorte rekordi

16.07.2018

Audentese Spordiklubi kergejõustiklastel on olnud tihe juulikuu ning osaletud on U18 Euroopa meistrivõistlustel kui ka U20 maailmameistrivõistlustel.

Ungaris Györis peetud U18 Euroopa meistrivõistlustel startis viis meie klubi sportlast. Vägeva võistluse tegi Ken-Mark Minkovski kes 200 meetri eeljooksus sai kirja aja 21.58, mis tähistab ka U18 Eesti rekordit. Selle ajaga pääses ta kindlalt poolfinaali kus parandas tippmarki veelgi läbides distantsi tulemusega 21.34. See tulemus tagas talle finaalikoha ja pileti sügisel toimuvale noorte olümpiale, mis toimub Argentiinas. Finaalis saavutas Minkovski kuuenda koha ajaga 21.56.

Neidude 400 m tõkkejooksus oli stardis Liis Grete Atonen kelle saagiks jäi 27. koht ajaga 1.05.02. Carinna-Renne Valdek lõpetas 100 m sprindi ajaga 12.46, mis andis talle 35. koha. Stardis olid ka meie kümnevõistlejad Deniel Kedrov ja Igor Andrejev, kes mõlemad püstitasid uue isikliku rekordi. Kedrov sai 6832 punktiga 16. koha, Andrejev oli 6405 punktiga 24.

Nazarov U20 MM-il

Soomes Tamperes toimus aga U20 vanuseklassi maailmameistrivõistlused kus meie sportlastest lunastas pääsme Karl Erik Nazarov. Ta startis 400 m tõkkejooksus ning sai ajaks 52.80, mis andis enda jooksus viienda koha, kuid paraku poolfinaali ei pääsenud. Kokkuvõttes Nazarovile U20 MM-ilt 30. koht.

Palju õnne kõikidele sportlastele ja nende treeneritele!