Otsi

spordiklubi

Kergejõustiklased võidukad Balti meistrivõistlustel, Laasma viskas EM-i normatiiv

21.06.2018

Eesti koondis osales Lätis Ogres peetud Balti meistrivõistlustel kus sinimustvalges vormis olid ka mitmed Audentese kergejõustiklased. Üldarvestuses võitis Leedu, kes kogus 272 punkti. Läti teenis teisena 266 ning Eesti 262 punkti.

Hea võistluse tegi Tony Nõu, kes pälvis kaks individuaalset kuldmedalit. Ta ületas finišijoone esimesena 200- ja 400 meetri jooksus vastavalt aegadega 21.17 ja 47.08. Nõu oli osaline ka 4×100- ja 4×400 meetri teatejooksus mille Eesti võitis. 4×100 meetri distantsil jooksid meie sportlastest veel Kaspar Mesila ja Richard Pulst. Pikemas teatejooksus oli Audentese kergejõustiklastest koondises Rasmus Kisel.

Augustikuus Berliinis toimuvateks Euroopa meistrivõistlusteks sai koondis täiendust kui Liina Laasma sai odaviskes kirja 59.01 ning lunastas endale pääsme. See tulemus andis meie piigale kolmanda koha. Merilyn Uudmäe jäi võitmatuks naiste kolmikhüppes (13.75) ja Grete Udras oli parim kõrgushüppes tulemusega 1.83.

Võidukas oli ka Kätlin Tõllasson, kes sai kirja 52.50 meetri pikkuse kettakaare. Rael Kalda saavutas naiste vasaraheites teise koha tulemusega 53.42.