Otsi

spordiklubi

Kergejõustiklased võitsid Eesti meistrivõistlustelt 22 medalit

31.07.2018

Lõppenud nädalavahetusel toimusid Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Võistlus osutus vägagi edukaks meie klubi sportlastele, kes võitsid kahe päeva jooksul 22 medalit.

Väga medalirikas oli meie klubi jaoks 100 meetri sprint kus kuuest võimalikust medalist neli läksid Audentese sportlaste kaela. Meeste konkurentsis pälvis Audentes kaksikvõidu kui Richard Pulst (10,76) ja Ken-Mark Minkovski (10,82) hõivasid poodiumi kaks esimest astet. Naiste seas tulid hõbedale-pronksile Karoli Käärt (12,38) ja Carina-Renne Valdek (12,48).

Hea hoog jätkus jooksualadel ka 200 meetri distantsil. Tony Nõu alistas Eesti rekordimehe Marek Niidu ja tuli Eesti meistriks ajaga 21,47, kolmandaks sprintis ennast Minkovski tulemusega 21,77. Naistest astus poodiumi kolmandale astmele Pärl Eelma, kes läbis distantsi ajaga 25,86. Nõu võitis veel hõbeda (47,27) poole pikemal maal kus pidas maha tulise heitluse Rasmus Mägiga, kuid pidi seekord tunnistama tema paremust. Jooksualadest triumfeeris meie klubi sportlastest veel Rasmus Kisel, kes jäi löömatuks 800 meetri jooksus ajaga 1.50,59. Meeste 400 meetri tõkkejooksus oli teine Sten Ander Sepp, kes sai ajaks 53,26.

Naiste odaviskes võidutses oodatult Liina Laasma (58.03) ning pronksile viskas ennast Mirell Luik (50.90). Naiste kettaheites tuli meie klubi sportlastele kaksikvõit kui Kätlin Tõllasson (53.61) ja Hanna-Maria Kupper (45.15) olid kõige teravama käega. Meeste kettaheites võideti samuti kaks medalit, mullune meister Martin Kupper pidi seekord leppima hõbedaga (61.56), Priidu Niit heitis ennast pronksile (55.38).

Rael Kalda ja Valeria Radajeva võitsid vastavalt vasaraheites ja kuulitõukes pronksmedalid tulemustega 53.13 ja 12.83. Meeste vasaraheites oli väga tasavägine heitlus kus Mart Olman teenis hõbeda 60.58 meetri pikkuse vasarakaarega. Kolmikhüppes võitsid Jaanus ja Merilyn Uudmäe hõbemedalid vastavalt 15.03 ja 13.80 meetrise pikkuse õhulennuga. Meeste kaugushüppes oli heas hoos Meelis Siimson, kes jäi kuldmedalist vaid kuue sentimeetri kaugusele saades parimal katsel kirja 7.58 ning tasuks hõbemedal.

Kahe päeva jooksul võitsid meie sportlased suurepärased 22 medalit – viis kulda, kümme hõbedat ja seitse pronksi.

Palju õnne kõikidele sportlastele ja nende treeneritele!