spordklubi

Kergejõustiklased võitsid talvistelt Eesti meistrivõistlustelt 16 medalit

18.02.2018

Sellel nädalavahetusel toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talvised meistrivõistlused kergejõustikus. Kohal olid ka Audentese Spordiklubi parimad atleedid, kes võitsid kahe päeva jooksul 16 medalit.

Meie klubi edukaim sportlane oli Tony Nõu, kes krooniti Eesti meistriks kahel korral. Esmalt triumfeeris ta 400 meetri jooksus ajaga 47.32 ning päev hiljem poole lühemal distantsil ajaga 21.59. Individuaalselt krooniti vabariigi parimaks ka Grete Udras kellele ei leidunud vastast kõrgushüppes tulemusega 1.82.

Naiste kuulitõukes jätkas head minekut Valeria Radajaeva, kes sai parimal katsel kirja 13.45 ning kaela hõbemedali. Meeste kuulitõukes tõukas ennast pronksmedalile Karl Koha (17.09). Kaks medalit õnnestus võita Merilyn Uudmäel, kes pälvis hõbeda kolmikhüppes (13.08) ja pronksise autasu kaugushüppes (6.12).

Meeste 60 meetri sprint kujunes tõeliseks thrilleriks meie meeste Kaspar Mesila ja Richard Pulsti osalusel. Mõlemad mehed jooksid sajandikupealt välja sama aja – 6.92 – ning paremuse otsustas fotofiniš. Mesila sai kaela hõbemedali ning Pulst pronksmedali. Alavõidu napsas ajaga 6.89 Audentese treeneri Tõnu Kaukise hoolealune Hans-Christian Hausenberg. Jooksualadel pälvisid medalid veel Erik Jagor 400 meetri jooksus (49.08) ja Sten Ander Sepp 200 meetri jooksus (21.94).

Võistluspausilt naases kümnevõistluse maailma neljas mees Janek Õiglane, kes kontrollis vormi 60 meetri tõkkejooksus ja teivashüppes. Tõkkejooksus sai Õiglane kaela ka pronksmedali ajaga 8.20, teivashüppes jäi tema saagiks neljas koht kui ta ületas kõrguse 4.70. Kaugushüppes pidas tulise lahingu maha Meelis Simson, kes lõpetas võistluse tublil teisel kohal tulemusega 7.44.

Võistlustele tõmbasid joone alla 4×400 meetri teatejooksud. Audentese Spordiklubi meeste võistkond koosseisus Tony Nõu, Sten Ander Sepp, Erik Jagor ja Karl Erik Nazarov saavutasid kuldmedali ning püstitasid ka uue Eesti rekordi ajaga 3.14,81. Eelnev tippmark paranes lausa 1,80 sekundiga. Audentese teine võistkond tuli finišisse kolmandana. Neiud suutsid ennast joosta hõbemedalitele.

Palju õnne kõikidele medalivõitjatele ning nende treeneritele!