spordiklubi

Kergejõustiku noored näitasid Euroopa juunioride karikavõistlustel Portugalis head minekut

18.09.2017

Portugalis Leirias leidis aset Euroopa juunioride karikavõistlused kergejõustikus kus Eestit esindas Audentese Spordiklubi. Meie klubi teenis osalemisõiguse tänu eelmisel hooajal saavutatud Eesti noorte karikavõistluste esikohale.

Individuaalselt oli edukaim Valeria Radajeva, kes näitas head närvi naiste kuulitõukes. Viimase katsega tõukas Radajeva ennast võitjaks tulemusega 12.93. Lisaks pälvis neiu veel hõbemedali kettaheites 38.96 meetri pikkuse kettakaarega.

Jooksudistantsid tõid meie klubile mitmeid medaleid. Meeste 100 meetri sprindis ei leidunud vastast Ken Mark Minkovskile kelle võiduaeg oli 10.79. Suvel U-20 EM-il 400 meetri jooksus neljanda koha saavutanud Tony Nõu ei jätnud enda meelisalal konkurentidele sõnaõigust. Ta oli kindlalt parim ajaga 48.19 ning edestas lähimaid konkurente ligi sekundiga. Naiste samal distantsil saavutas Liis Grete Atonen pronksmedali tulemusega 1.00,21.

Napilt hõbedale jooksis ennast 400 meetri tõkkejooksus Karl Erik Laanet ajaga 53.66. Kaotust võitjale oli vaid 14 sajandikku. Kiirelt läbis tõkkeid ka Pärl Eelma. Ta lõpetas teisena 100 meetri tõkkejooksus ajaga 15.12 ning saavutas pronksmedali kõrgushüppes tulemusega 1.68. Kolmanda koha saavutas ka Robert Telpt, kes 3000 meetri jooksus sai ajaks 9.11,16.

Väljakualadel mahtusid esikolmikusse meie odaviskajad. Ivar Käsper ja Marjetta Urva saavutasid mõlemad teise koha vastavalt tulemustega 56.72 ja 41.41. Naiste vasaraheites heitis ennast hõbedale Rael Kalda 50.29 meetri pikkuse vasarakaarega.

Ilusa punkti võistlustele pani meie meeste teatenelik 4 x 400 meetri jooksus. Sepp, Laanet, Minkovski ja Nõu läbisid neli staadioniringi ajaga 3.19,14, millega nad saavutasid ülekaaluka võidu. Eesti juunioride rekordist jäi meie mehi lahutama vaid sekund.

Audentese Spordiklubi noored kergejõustiklased naasevad Portugalist 14 medaliga sh nelja alavõiduga. Kokkuvõttes saavutasid noormehed neljanda ja neiud viienda koha.