fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Kertu Laak saavutas uurimistööde konkursil kolmanda koha

22.09.2016

spordigumnaasium_kertu-laak_2015_370x240Tartu ülikooli ühiskonnaalaste uurimistööde konkursil osales Audentese spordigümnaasiumi õpilase Kertu Laak`i uurimistöö „Väärtushinnangute erinevused põlvkondade vahel“. Meil on rõõm, et hindamiskomisjoni otsusel saavutas Kertu Laak’i töö konkursil kolmanda koha.

Noorte väärtuste uuring tõstatas hüpoteesi, et Y-põlvkond väärtustab teistest põlvkondadest enam saavutust, kuid see ei leidnud uuringu käigus tõestust ning tulemustes järeldati, et ka vanem põlvkond väärtustab saavutust sama kõrgelt. Komisjoni liikmed kirjutasid oma tagasisides töö kohta järgmist: “Väärtushinnangute erinevused põlvkondade vahel on sotsiaalteadustes palju uuritud ja jätkuvalt diskussiooni tekitav teema. Seetõttu on väga tervitatav, et selle teema uurimisega tegeleb ka täna gümnaasiumiharidust omandav põlvkond ning Kertu Laak on kirjutanud uurimistöö teemal „Väärtushinnangute erinevused põlvkondade vahel“.

Hindamiskomisjoni kuulusid sotsiaalse analüüsi meetodite lektor Kadri Rootalu, võrdleva poliitika lektor Alar Kilp, sotsiaalpoliitika nooremteadur Mai Beilmann ja sotsiaalmeedia lektor Maria Murumaa-Mengel. TÜ ühiskonnateaduste ja Johan Skytte poliitikauuringute instituudi eestvedamisel korraldati konkurssi esimest korda ning kindlasti kaalutakse selle korraldamist ka järgmisel aastal. Tööde autoreid ja nende juhendajaid oodatakse töötuppa, kus on võimalik õppida oma töö tulemusi esitama lühivideo vormis.

Jalus