fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

Spordigümnaasium

Kertu Laak: „Spordigümnaasiumis on tundide ja treeningute vaheldumine väga hästi korraldatud”

17.12.2014

Kertu-Laak_370x240Noor võrkpallur Kertu Laak õpib praegu meie spordigümnaasiumi 10. klassis. Kuna tegemist on üliandeka õpilase ja sportlasega, võeti ta spordigümnaasiumisse juba 7. klassis.

Kertu on enamiku oma elust veetnud Kohilas, kuigi lühikest aega on ta elanud ka Tallinnas ja isegi Pärnu lähedal Paikusel. Kertu esimene trenn oli tema mäletamist mööda tantsutrenn. Seal hakkas tüdruk käima u 5- või 6-aastaselt.

Sõbraga pallitrenni
Võrkpalli juurde jõudis Kertu teises klassis. Koos oma parima sõbraga otsustas ta tantsimise kõrvalt treenida ka mingit pallimängu. Kohilas oli valida korvpalli ja võrkpalli vahel. Viimase kasuks otsustasid nad sõbraga põhjusel, et see mäng tundus neile rahulikum ja huvitavam.

Pere toel spordigümnaasiumisse
Kui Kertule anti võimalus astuda Audentese spordigümnaasiumisse, pidas ta pere ja treeneriga pikalt aru, kas tulla või mitte. Kertule pakuti kohta juba 7. klassi, seepärast olid lähedased mures, et äkki on veel liiga vara. Lõpuks jõuti aga järeldusele, et miks mitte arendada Kertu sportlikku külge just spordikoolis, kui selle treener tema arenguruumi ja andekust näeb. Loomulikult jäi Kertule võimalus Kohila gümnaasiumisse soovi korral alati tagasi pöörduda.

Audenteses treenimine pakub eeliseid
Kertu sõnul on Audenteses treenimine teda palju arendanud, kuna siin harjutab ta koos Eesti parimate võrkpalluritega. „Spordigümnaasiumis on tundide ja treeningute vaheldumine väga hästi korraldatud. Hommikused treeningud meeldivad mulle just sellepärast, et need toovad koolipäeva veidi vaheldust. Ma lihtsalt ei jaksaks kaheksat tundi järjest koolipingis istuda,” kiidab Kertu oma praegust elukorraldust.

Võrkpallis läheb hästi
Kertu on rahul oma seniste spordisaavutustega ning loodab, et neid tuleb ajapikku aina juurde. Kõige suuremateks edusammudeks peab neiu enda puhul seda, et ta pääses Eesti naiste rahvuskoondisesse ning et ta on Kohila võrkpalliklubi naiskonnaga tulnud Eesti karikavõitjaks, Balti liiga võitjaks ja Eesti meistriks. Kertu lisab: „Korda läks ka möödunud suvel toimunud U19 Euroopa meistrivõistluste finaalturniir. Head kohta me küll ei saavutanud, aga kogemusi saime sealt juurde kuhjaga.”

Õppimine on tähtis nii praegu kui ka tulevikus
Koolis on Kertu väga tubli. Siiani on tal õnnestunud õppida viitele ja ta on osa võtnud ka mitmest aineolümpiaadist. Lemmiktunnid on Kertu sõnul need, kus on tore õpetaja, kes muudab õppimise huvitavaks ja nauditavaks. Pärast spordigümnaasiumi lõpetamist soovib Kertu õpinguid jätkata mõnes sellises Euroopa ülikoolis, kus ta saaks mängida ka tipptasemel võrkpalli.

Aega tuleb hinnata
Küsimus „Millega tegeled vabal ajal?” paneb Kertu mõtlema, kuna tema vaba aeg kulub enamasti õppimisele. Kui koolitööst aega üle jääb, siis kuulab ta meeleldi muusikat ja on lihtsalt heade sõpradega koos. Mõni aasta tagasi õppis Kertu ka muusikakoolis ning mängis viiulit, klaverit ja isegi plokkflööti. Nüüd tal selleks aga enam aega ei jätku. Aja otstarbekas kasutamine on Kertule oluline teema. Ta on seisukohal, et kes palju teeb, see palju jõuab. „Kõik oleneb tahtmisest,” ütleb Kertu veendunult. Ta leiab, et on täiesti võimalik teha kaks korda päevas trenni ja seejuures ka hästi õppida.

Kodus on hea tagala
Kertu kinnitab, et perekond toetab teda igas ettevõtmises: „Mul on väga hea meel, et nad lubasid mul tulla siia kooli õppima. Kui ma spordigümnaasiumis alles alustasin, olid nad väga mures, et kas saan ikka uue elurütmiga hakkama. Sisseelamine käis aga ladusalt. Seda suuresti tänu neile. Teadmine, et ma võin pere poole pöörduda iga väiksemagi murega, loob mulle kindlustunde. Vanemate toetus on mind elus palju edasi aidanud ja nad toetavad mind siiamaani. Tihti näen neid väljaku kõrval seismas ja meie mängule kaasa elamas.”

Jalus