fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini.
Otsi
 

Uudised

spordigümnaasiumi uudiskiri

Kertu Ly Alnek: „Olen saanud siit juurde sihikindlust ja töökust“

20.12.2017

Meie spordigümnaasiumi 12. klassi õpilane ja suuri lootusi äratav ujuja Kertu Ly Alnek on Tartu neiu, kes tuli Audentesesse õppima ning treenima neli aastat tagasi.

Audentese valis Kertu Ly põhjusel, et ta soovis viia treeningud uuele tasemele: „Siin on loodud õppursportlasele suurepärased võimalused hariduse ja treeningute ühitamiseks. Meie koolist on tuule tiibadesse saanud paljud Eesti tippsportlased, nende hulgas mitu ujujat. See innustas ka mind siia tulema.“

Milliste spordialadega oled veel tegelenud?
Ujumistrenni läksin juba kuueaastaselt. See oligi minu esimene spordiala, millega tegelema hakkasin. Perega käisime suviti orienteerumas ja talviti suusatamas, kuid hiljem hakkasid need ettevõtmised ujumistreeninguid segama.
Toonane treener Annelii Jaal soovitas mul teha valiku teiste alade ja ujumise vahel. Nagu näha, langes valik ujumise kasuks.

Mida on Sulle Audenteses õppimine ja treenimine andnud?
Tulin siia kooli kindla mõttega ennast arendada ja see on mul ka õnnestunud. Samuti olen õppinud töötama tiimiga. Ujumine võib tunduda küll individuaalala, kuid tegelikult mängib tiim ujumises väga suurt osa. Olen õppinud seda siinses treeningugrupis väärtustama.

Kuidas Sul ujumises läheb?
Olen pannud endale päris kõrged eesmärgid, mis motiveerivad mind päevast päeva rasket tööd tegema. Loodetavasti suudan oma eesmärgid täita. Kuigi olen oma seniste saavutustega rahul, arvan ma siiski, et suuremad kordaminekud ootavad veel ees.

Kuidas Sul koolis on läinud?
Mulle on väga oluline hoida oma hinded korras. Kui koolis ei lähe hästi, mõjutab see ka mu treeninguid ja nende kvaliteeti. Vahel tuleb mõni kolm sisse, mis on loomulik. Kuid ikkagi tunnen, et suudan paremini.

Kas Sul on järgmiseks aastaks plaanid juba tehtud?
Tuleva aasta plaanid on veel täiesti lahtised. Kindlasti soovin minna ülikooli. Kas teen seda välismaal või Eestis, seda näitab aeg.

Millega tegeled viie aasta pärast?
Viisaastaku plaane ma teinud pole, kuid loodetavasti olen siis õnnelik ja motiveeritud.

Mida teed vabal ajal?
Audenteses õppides ja treenides olen hakanud väärtustama oma vaba aega, olgu see nii väike kui tahes. Tavaliselt kulutan vabad hetked uinakutele – ujujad on nende tegemises meistrid. Kui parajasti und ei tule, meeldib mulle lugeda raamatut või vaadata mõnd head teleseriaali.

Milline roll on kodul selles, mida Sa teed ja oled saavutanud?
Perekonna toetus on mulle väga oluline. Eriti on sellest abi rasketel perioodidel, kui tundub, et pole enam midagi, mille poole pürgida. Kodused armastavad mind tingimusteta ja tahavad mulle ikka parimat. Ootan alati neid harvu nädalavahetusi, kui saan minna Tartusse koju ja koos perega hubaselt aega veeta.

Jalus