fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Kevadmatkal avastati uusi paiku

17.05.2023

10. mai on ülemaailmne tervisliku liikumise päev ning Audentese koolipere otsustas sel päeval minna matkale Astangu laskemoonaladude territooriumile. Toimus erakooli tervisenõukogu poolt ellu kutsutud matkasarja kevadmatk.

Ilm oli suviselt soe, päike paistis ning pea 100 osavõtjat olid täis indu avastama uusi kohti. Astangu laskemoona laod on Peeter Suure merekindluse osad ning need on käsitsi ehitatud Mäeküla klindi sisse. Algselt plaaniti ehitada 39 U-kujulist ladu, kuid enam-vähem valmis sai vaid kuus. Ehitust alustati 1911. aastal ja kasutuses said nad olla ainult 1918. aastani, mil tunneli sissepääsud õhiti.

Kõigepealt liikus matkaseltskond nõukogude ajal rajatud sõjaväelinnakusse. Mööda selle peatänavat liikudes oli võimalik vaadata erinevate hoonete jäänuseid. Kunagi oli sinna ehitatud 90 hoonet – kasarmud, valvehooned, laohooned ja muud abihooned. Omamoodi vaatamisväärsus oli ka nõukogude ajal ehitatud maapealne laohoone, mida ääristasid 5 m kõrgused muldvallid. Ehitamise ajal oli ta oma aja kohta kaasaegne ehitis, kuid praegu oli sellest alles vaid karkass.

Linnakust välja jõudes ületati Soone oja ja tutvuti vana reheelamu varemetega, mis on alles jäänud seal asunud Kadaka külast. Edasi jõutigi esimese tunnellao juurde. Lastel oli äärmiselt põnev läbida tunneli sissepääs ning julgemad läksid ka sügavamale sisse. Mööda paekalda äärt liikudes sai turnida ja joosta, vaadata kõikjal õitsvaid ülaseid ja samal ajal ka sõbraga juttu puhuda. Teekonnal sai imetleda päris mitut laskemoonalao sissepääsu, mis kõik üksteisest erinesid. Matka lõpp-punktis oli võimalik soovijatel keha kinnitada ning joogipaus teha.

Tagasitee kulges juba rahulikumalt mööda sirgemat rada. Linnud laulsid kevadiselt ja meeleolu oli kõigil hea. Väga paljudele oli üllatus, et selline piirkond üldse Tallinnas eksisteerib. Seal jätkub avastamist veel küllaga ning paljud lubasid omal käel sinna tagasi tulla, et veel põhjalikumalt piirkonnaga tutvuda.

Jalus