fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

huvikeskuse uudiskiri

Kitarriõpetajad, kes hindavad järjekindlust

23.11.2017

Audentese huvikeskuses saavad lapsed kitarri õppida kahe kogenud muusiku käe all. Need tublid õpetajad on isa Ain Varts ja tema poeg Jaan Varts.

Millal alustasid kitarriõpinguid ja miks valisid pilliks just kitarri?
Jaan VartsJaan: Kitarrimänguga tegin algust kaheksa-aastaselt, kui olin kodus haige ja hakkas igav. Kuna kodus olid mõned kitarrid ja õpikud, asusin pusima. Olin juba siis rock’i-huviline ja seega tundus kitarr igati loogiline valik. Keegi seda mulle peale ei surunud.
Ain VartsAin: Alustasin 14-aastaselt. Esialgseks eelistuseks olid trummid, aga kuna mu vennal tuli trummimäng paremini välja, langes minu valik kitarrile.

Kas oled terve oma teadliku elu muusikaga tegelenud?
Jaan: Muusika on mind paelunud nii kaua, kui ennast mäletan. Mulle meeldis lapsena väga muusikat kuulata, eriti vinüülplaatidelt. Väiksena ehitasin pottidest-pannidest trummikomplekti ja ilmselt sattus ka kitarr kätte juba enne, kui seda teadlikult õppima asusin.
Ain: Olen muusikaga tegelenud alates hetkest, kui alustasin kitarriõpinguid. Olen ka laulnud Jaan Tombi nimelises poistekooris, samuti olen RAMi poistekoori asutajaliige.

Kas Sul on muusikas oma lemmikstiil või -muusik?
Jaan: Praegu sisaldavad minu playlist’id muusikat gregooriuse koraalist kuni black metal’ini, hõlmates seega valikut, mis ulatub nii ajaliselt, sisult kui ka stiililt seinast seina. Üles olen kasvanud rock– ja metal-muusika saatel, aga viimasel ajal kõnetab mind rohkem klassika.
Lemmikmuusikuid on palju, eriti meeldivad Dimebag Darrell, Django Reinhardt ja Pat Metheny. Heliloojatest on minu lemmikud Brahms ja Šostakovitš.
Ain: Kindlaid lemmiktegelasi mul enam ei ole, kuna meeldivate stiilide ja tegijate valik muutub kiiresti.

Millal sai Sinust Audentese huvikeskuse kitarriõpetaja?
Jaan: Alustasin siin 2011. aastal.
Ain: Täpsemat aega ma peast ei tea, tõenäoliselt juhtus see 2013. aastal. Jaanil oli juba liiga palju õpilasi ja seepärast tulin talle appi.

Mida pead kitarri õppimisel ja õpetamisel oluliseks?
Jaan: Õppimisel hindan püsivust ja iseseisvat tööd. Õpetamisel on aga tähtis leida üles see, mis õpilast innustab: ainult motiveeritud õpilane viitsib püsivalt iseseisvat tööd teha.
Ain: Õpilane peaks olema järjepidev, musikaalne ja avatud. Õpetaja puhul on oluline kindlasti suhtlemisoskus ja püsivus.

Palun anna mõni soovitus vanematele, kelle laps õpib pilli.
Jaan: Tundke oma lapse tegevuse vastu huvi. Looge talle kodus head õppimisvõimalused ja viige teda tihti kontserdile. Kui lapsel tuleb pillimäng väga hästi välja, siis ärge kartke ka muusikuameti perspektiivi.
Ain: Kindlasti võiks ka lapsevanem viia ennast kitarrimaailmaga kurssi.

Millega tegeled siis, kui Sa pilli ei harjuta või ei esine? Kas mõni hobi veel Sinu päevakavasse mahub?
Jaan: Pean tunnistama, et muusika on lisaks tööle ka lõputu hobi. Kui ma otseselt mõneks kontserdiks ei valmistu, siis harjutan või loon endale huvi pakkuvat muusikat.
Siiski käin aeg-ajalt metsas jooksmas ja võimlemas, sest naudin loodust ning füüsilist aktiivsust. Pojaga on väga kihvt jalkat mängida ja vaadata, selleks leian ikka aega. Loomulikult naudin reisimist ja ka kultuurielamusi, olgu siis tegemist teatrietenduse, kontserdi, filmi või kunstinäitusega.
Ain: Mulle meeldib looduses viibida, ujumas käia ja enda lõbuks kokata.

Milline kitarriõpetaja on Sinu isa/poeg?
Jaan: Minu isa Ain on äärmiselt pikaaegse kogemusega pedagoog ja muusik. Tänu sellele leiab ta õpilase peamised arengukohad väga kiirelt üles.
Ain: Jaan on põhjalikult omandanud kõik vajalikud teadmised ja oskused nii muusikakoolidest kui ka minult. Samas on tal suur mängupraktika väga erinevatest stiilidest.

Jalus